0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung U32J590 | Samsung S22F350F |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2016 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Model | U32J590 | S22F350F |
| Alias | LU32J590UQUXEN LU32J592UQUXEN LU32J590UQIXCI |
LS22F350FHUXEN |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 22" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
21.5 in 54.6 cm 546 mm 1.79 ft |
| Latime Ecran | 27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
18.77 in 47.7 cm 476.64 mm 1.56 ft |
| Inaltime Ecran | 15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
10.56 in 26.8 cm 268.11 mm 0.88 ft |
| Producator Ecran | Innolux | |
| Tip Ecran | MVA | TN |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.248 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 102 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.92 % | 83.2 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| Rec.2020 | 70 | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 88 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 270 cd/m² | 200 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | 20 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 15 ms | 10 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.22 in 5.6 cm 56.4 mm 0.19 ft |
3.15 in 8 cm 80.1 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 2.3 kg 5 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.72 in 73 cm 729.5 mm 2.39 ft |
20.02 in 50.9 cm 508.6 mm 1.67 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.04 in 53.5 cm 534.5 mm 1.75 ft |
15.57 in 39.5 cm 395.4 mm 1.3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.86 in 25.1 cm 250.5 mm 0.82 ft |
8.13 in 20.7 cm 206.5 mm 0.68 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.3 kg 14 lbs |
2.8 kg 6 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
|
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 |
1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
|
| Caracteristici Speciale | Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-by-Picture Samsung MagicBright Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology UHD Upscaling Eco Saving Plus |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Samsung MagicUpscale Samsung MagicBright AMD FreeSync technology Eco Saving Plus |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.72 in 73 cm 729.5 mm 2.39 ft |
20.02 in 50.9 cm 508.6 mm 1.67 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.84 in 42.8 cm 427.8 mm 1.4 ft |
11.89 in 30.2 cm 302 mm 0.99 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 1 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 75 Hz | 56 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 135 kHz | 30 kHz - 81 kHz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motionflow XR | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | XR | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | D-sub cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 TÜV/GS TÜV/Ergonomics |
ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Samsung U32J590 | Samsung S22F350F |