0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S49AG95NC | Apple Studio Display |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Samsung | Apple |
| Seria Modelului | Odyssey G9 | |
| Model | S49AG95NC | Studio Display |
| Alias | LS49AG95NC | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.82 in 124 cm 1240 mm 4.07 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 46.99 in 119.3 cm 1193.47 mm 3.92 ft |
23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 36:10 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 5120 x 1440 | 5120 x 2880 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.117 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 217 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 96.03 % | 89.11 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| Luminozitate | 600 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 2000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 1200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10+ | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 11.46 in 29.1 cm 291 mm 0.95 ft |
1.22 in 3.1 cm 31 mm 0.1 ft |
| Greutate Carcasa | 14.1 kg 31 lbs |
5.5 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 45.18 in 114.8 cm 1147.6 mm 3.77 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.43 in 41.7 cm 417.2 mm 1.37 ft |
18.82 in 47.8 cm 478 mm 1.57 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 16.39 in 41.6 cm 416.4 mm 1.37 ft |
6.61 in 16.8 cm 168 mm 0.55 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.7 kg 37 lbs |
6.3 kg 14 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, White | Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | Yes |
| Conectivitate | 2 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x HDMI 2.0 |
3 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps downstream; 15W) 1 x Thunderbolt 3.2 (Type-C; upstream; 96W) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Black Equalizer Quantum Dot Color Picture-in-Picture Smart Eco Saving Color Mode Mega Dynamic Contrast Game Mode Infinity Core Lighting Picture-by-Picture NVIDIA G-Sync Compatible Super Arena Gaming UX Eco Saving Plus Flicker-free technology Adaptive-Sync technology Off Timer Plus Low Blue Light AMD FreeSync Premium Pro Low Input Lag Mode |
|
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 45.18 in 114.8 cm 1147.6 mm 3.77 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.31 in 36.4 cm 363.5 mm 1.19 ft |
14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 3 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 13 ° | 25 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz - 240 Hz | 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable USB 3.0 cable |
Thunderbolt cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Flicker-free TUV Rheinland Low Blue Light |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 35 °C 50 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 |
| Samsung S49AG95NC | Apple Studio Display |