0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S32R750U | TCL 55P715 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | Samsung | TCL |
| Seria Modelului | SR75 Space Monitor | P715 / P71 |
| Model | S32R750U | 55P715 |
| Alias | LS32R750UEIXCI LS32R750UENXZA LS32R750UEUXEN LS32R750UEIXCI |
55P715-AP |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.82 % | 93.55 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED |
| DCI P3 | 72% | |
| sRGB | 100 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 270 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 4500 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 6.5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.02 in 2.6 cm 26 mm 0.09 ft |
3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 4.8 kg 11 lbs |
11.5 kg 25 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.13 in 71.5 cm 714.5 mm 2.34 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 29.81 in 75.7 cm 757.2 mm 2.48 ft |
30.22 in 76.8 cm 767.7 mm 2.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 4.55 in 11.6 cm 115.5 mm 0.38 ft |
13.83 in 35.1 cm 351.4 mm 1.15 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7 kg 15 lbs |
11.6 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | RealTek RTD2851 | |
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1100 | |
| Placa Video | ARM Mali-470 MP | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x USB (Service) 1 x HDMI 2.0 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9.5W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 9.0 Pie | |
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-in-Picture Samsung MagicUpscale Samsung MagicBright Picture-by-Picture Eco Saving Plus Eye Saver Mode |
Chromecast built-in UHD Color Extender YouTube Dynamic Backlight Quantum Dot Color IPQ 2.0 Engine Micro Dimming Pro TCL AI-IN Rich Color Expansion Mega Dynamic Contrast Google Assitant 4K Upscaling Smart HDR Motion Clear Alexa Netflix |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.13 in 71.5 cm 714.5 mm 2.34 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.46 in 41.8 cm 418.2 mm 1.37 ft |
28.23 in 71.7 cm 717 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 184.7 mm 18.47 cm 7.2717 in 0.606 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Clear Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | CMR | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Remote control - RC802N |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 |
RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Samsung S32R750U | TCL 55P715 |