0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S32BG85 | AOC AGON AG274QG |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | Samsung | AOC |
| Seria Modelului | Odyssey Neo G8 | |
| Model | S32BG85 | AGON AG274QG |
| Alias | Odyssey Neo G8 LS32BG850 S32BG850 G32BG85 |
AG274QG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.66 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.77 % | |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Edge LED (Local Dimming) |
| DCI P3 | 95% | 102% |
| sRGB | 133 % | |
| Adobe RGB 1998 | 110 % | |
| NTSC 1953 | 112 % | |
| Luminozitate | 600 cd/m² | 450 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 2000 cd/m² | 600 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 80000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 Quantum HDR 2000 |
DisplayHDR 600 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.93 in 7.4 cm 74.3 mm 0.24 ft |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 23.93 in 60.8 cm 607.7 mm 1.99 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.73 in 42.5 cm 425 mm 1.39 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 13.86 in 35.2 cm 352 mm 1.15 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 8.28 kg 18 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black and White | Black and Red |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; upstream; 65W; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream; one with BC 1.2 charging at 2A) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Super Arena Gaming UX Auto Source Switch + Quantum Dot Color Quantum Matrix Technology Refresh Rate Optimizer Black Equalizer Low Input Lag Mode Flicker-free technology Eco Saving Plus Off Timer Plus Mega Dynamic Contrast Smart Eco Saving Game Mode Color Mode Adaptive-Sync technology NVIDIA G-Sync Compatible Infinity Core Lighting with CoreSync AMD FreeSync Premium Pro Low Blue Light |
AOC Game Color NVIDIA Reflex Analyzer NVIDIA G-Sync Ultimate AOC Shadow Control Flicker-free technology AGON LED Projection Black Stabilizer Low Input Lag Game Modes (6) AGON Quick Switch AOC Light FX 3-sided frameless design Low Blue Light Crosshair AOC G-Menu Frame Counter |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 23.93 in 60.8 cm 607.7 mm 1.99 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 13.84 in 35.2 cm 351.5 mm 1.15 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz - 240 Hz | 1 Hz - 240 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 360 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable USB 3.0 cable |
AOC Screen Shield DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CCC CE CEL CH RoHS FCC Win 10 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -25 °C - 55 °C -13 °F - 131 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 93 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3657.6 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung S32BG85 | AOC AGON AG274QG |