0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S32AG55 | Asus TUF Gaming VG27VQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Samsung | Asus |
| Seria Modelului | Odyssey G5 | TUF Gaming |
| Model | S32AG55 | TUF Gaming VG27VQ |
| Alias | LS32AG550 S32AG550 G32AG55 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
23.53 in 59.8 cm 597.6 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
13.23 in 33.6 cm 336.15 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | 1500 |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.67 % | 91.63 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 400 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 | HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.35 in 13.6 cm 135.9 mm 0.45 ft |
1.73 in 4.4 cm 44 mm 0.14 ft |
| Greutate Carcasa | 5.3 kg 12 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
23.98 in 60.9 cm 609 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
15.24 in 38.7 cm 387 mm 1.27 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.73 in 27.3 cm 272.6 mm 0.89 ft |
8.31 in 21.1 cm 211 mm 0.69 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
6 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 |
1 x DVI-D Dual Link 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Black Equalizer Wide Viewing Angle Ultrawide Game View Flicker-free technology Off Timer Plus Eco Saving Plus Low Blue Light Super Arena Gaming UX Refresh Rate Optimizer Eye Saver Mode Game Mode AMD FreeSync Premium Screen Size Optimizer Low Input Lag Mode Auto Source Switch NVIDIA G-Sync Compatible |
ELMB (Extreme Low Motion Blur) Flicker-free technology Low Blue Light GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) GameVisual GameFast Input technology 5-way OSD joystick Shadow Boost AMD FreeSync technology Trace Free Technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
23.98 in 60.9 cm 609 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.3 in 43.9 cm 439.4 mm 1.44 ft |
14.17 in 36 cm 360 mm 1.18 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 90 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 90 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 165 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 185 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable | Audio cable - optional DisplayPort cable - optional DVI-D cable - optional HDMI cable - optional |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CCC CE cTick CU ENERGY STAR ErP eStandby FCC Class B J-MOSS KCC PCB PSE RCM RoHS TCO Certified Displays TÜV Low Blue Light TÜV Flicker-free UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 7) |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Samsung S32AG55 | Asus TUF Gaming VG27VQ |