0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S32A800 | Samsung QE32Q50A |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | S80A | Q50A |
| Model | S32A800 | QE32Q50A |
| Alias | LS32A800 | QE32Q50AAUXXC GQ32Q50AAUXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.306 mm 2.29 ft |
27.47 in 69.8 cm 697.685 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.234 mm 1.29 ft |
15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.363 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 70 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.93 % | 88.46 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 | HDR Quantum HDR HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.63 in 4.1 cm 41.3 mm 0.14 ft |
1.2 in 3.1 cm 30.5 mm 0.1 ft |
| Greutate Carcasa | 5 kg 11 lbs |
5.3 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.19 in 71.6 cm 716.1 mm 2.35 ft |
28.55 in 72.5 cm 725.2 mm 2.38 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.13 in 46 cm 460.4 mm 1.51 ft |
18.84 in 47.9 cm 478.5 mm 1.57 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.32 in 21.1 cm 211.4 mm 0.69 ft |
6.07 in 15.4 cm 154.2 mm 0.51 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7 kg 15 lbs |
5.4 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-C DVB-S DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 Wireless Dex |
|
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 3 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | Eco Saving Plus Eye Saver Mode Game Mode Picture-by-Picture Low Blue Light Flicker-free technology Adaptive Picture Picture-in-Picture Eco Light Sensor Shape-in-Shape |
Auto Game Mode PC on TV Multi View Quantum Dot technology Bixby TV Plus Eco Sensor Google Assistant Motion Xcelerator Mega Contrast SmartThings Filmmaker Mode Digital Clean View Alexa Micro Dimming Pro HbbTV 2.0.2 Ambient Mode HGiG |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.19 in 71.6 cm 716.1 mm 2.35 ft |
28.55 in 72.5 cm 725.2 mm 2.38 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.72 in 42.5 cm 424.7 mm 1.39 ft |
16.8 in 42.7 cm 426.6 mm 1.4 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 25 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Solar smart remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | Energy Star TUV Smart Eye Protection Certification |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Samsung S32A800 | Samsung QE32Q50A |