0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S28AG700 | MSI Optix MAG341CQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Samsung | MSI |
| Seria Modelului | Odyssey G7 | MAG |
| Model | S28AG700 | Optix MAG341CQ |
| Alias | LS28AG700 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 28" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27.9 in 70.9 cm 708.538 mm 2.32 ft |
34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
| Latime Ecran | 24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.162 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 157 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 118.87 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| sRGB | 110 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 4.81 in 12.2 cm 122.1 mm 0.4 ft |
|
| Greutate Carcasa | 6.2 kg 14 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 25.07 in 63.7 cm 636.9 mm 2.09 ft |
32.22 in 81.8 cm 818.4 mm 2.69 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.88 in 45.4 cm 454.1 mm 1.49 ft |
17.8 in 45.2 cm 452 mm 1.48 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.72 in 24.7 cm 247 mm 0.81 ft |
7.79 in 19.8 cm 197.8 mm 0.65 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.9 kg 17 lbs |
7.1 kg 16 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-B; upstream) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
1 x DVI-D Dual Link 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | CoreSync Wide Viewing Angle Ultrawide Game View Core Lighting Off Timer Plus Game Mode Low Blue Light Super Arena Gaming UX Refresh Rate Optimizer Eco Saving Plus Flicker-free technology AMD FreeSync Premium Pro Screen Size Optimizer Low Input Lag Mode Black Equalizer NVIDIA G-Sync Compatible |
Low Blue Light Picture-by-Picture Picture-in-Picture AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 25.07 in 63.7 cm 636.9 mm 2.09 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 11.02 in 28 cm 279.9 mm 0.92 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 13 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 100 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 144 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable USB 3.0 cable |
MSI VESA kit (75x75 mm; 100x100 mm) - optional |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Samsung S28AG700 | MSI Optix MAG341CQ |