0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S27R750Q | Samsung UN50RU7100 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | SR75 Space Monitor | RU7100 |
| Model | S27R750Q | UN50RU7100 |
| Alias | LS27R750QENXZA | UN50RU7100FXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
43.13 in 109.6 cm 1095.57 mm 3.59 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
24.26 in 61.6 cm 616.258 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.02 % | 92.28 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Edge LED |
| DCI P3 | 70% | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 80 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.13 in 2.9 cm 28.7 mm 0.09 ft |
2.3 in 5.8 cm 58.4 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 3.5 kg 8 lbs |
13.6 kg 30 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.2 in 61.5 cm 614.7 mm 2.02 ft |
44.3 in 112.5 cm 1125.2 mm 3.69 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 14.27 in 36.3 cm 362.5 mm 1.19 ft |
28.7 in 72.9 cm 729 mm 2.39 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 4.54 in 11.5 cm 115.3 mm 0.38 ft |
10.3 in 26.2 cm 261.6 mm 0.86 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
13.9 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x USB (Service) 1 x HDMI 2.0 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-by-Picture Samsung MagicBright Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology (upgrade) Samsung MagicUpscale Eco Saving Plus |
Auto Low Latency Mode Auto Motion Plus PurColor Extended PVR Google Assistant Voice command UHD Dimming Game Mode (Auto Game Mode) Digital Clean View 4K UHD Processor UHD Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.2 in 61.5 cm 614.7 mm 2.02 ft |
44.3 in 112.5 cm 1125.2 mm 3.69 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
25.6 in 65 cm 650.2 mm 2.13 ft |
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 213.9 mm 21.39 cm 8.4213 in 0.7018 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 4 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Smart remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung S27R750Q | Samsung UN50RU7100 |