0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S27AG500 | AOC AGON AG271QG |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2016 |
| Brand | Samsung | AOC |
| Seria Modelului | Odyssey G5 | |
| Model | S27AG500 | AGON AG271QG |
| Alias | LS27AG500 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | |
| Producator Ecran | AU Optronics | |
| Tip Ecran | IPS | AHVA IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 86.97 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | 100 % |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 4 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 12 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.6 in 9.2 cm 91.5 mm 0.3 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4.4 kg 10 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.16 in 61.4 cm 613.7 mm 2.01 ft |
24.53 in 62.3 cm 623 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.74 in 45.1 cm 450.5 mm 1.48 ft |
17.05 in 43.3 cm 433 mm 1.42 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.72 in 24.7 cm 247 mm 0.81 ft |
8.58 in 21.8 cm 218 mm 0.72 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.1 kg 13 lbs |
6.8 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Red |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Game Mode Screen Size Optimizer Low Blue Light NVIDIA G-Sync Compatible Wide Viewing Angle Super Arena Gaming UX Low Input Lag Mode Eco Saving Plus AMD FreeSync Premium Pro Ultrawide Game View Off Timer Plus Black Equalizer Refresh Rate Optimizer |
Nvidia G-SYNC Technology Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.16 in 61.4 cm 613.7 mm 2.01 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.78 in 37.5 cm 375.3 mm 1.23 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 20 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 20 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 3.5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 22 ° | 21.5 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 165 Hz | 30 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 165 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable | Audio cable DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE EAC ENERGY STAR 6.0 TCO Certified Displays 6.0 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -25 °C - 55 °C -13 °F - 131 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 93 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3657.6 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung S27AG500 | AOC AGON AG271QG |