0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung S24A600 | BenQ PD2506Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Samsung | BenQ |
| Seria Modelului | S60A | |
| Model | S24A600 | PD2506Q |
| Alias | LS24A600 | DesignVue PD2506Q |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 25" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.81 in 60.5 cm 604.7 mm 1.98 ft |
24.98 in 63.4 cm 634.4 mm 2.08 ft |
| Latime Ecran | 20.74 in 52.7 cm 526.848 mm 1.73 ft |
21.77 in 55.3 cm 552.96 mm 1.81 ft |
| Inaltime Ecran | 11.67 in 29.6 cm 296.352 mm 0.97 ft |
12.25 in 31.1 cm 311.04 mm 1.02 ft |
| Tip Ecran | IPS | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.206 mm | 0.216 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 123 ppi | 117 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.02 % | 93.27 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| sRGB | 100 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 | DisplayHDR 400 HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.63 in 4.1 cm 41.3 mm 0.14 ft |
3.28 in 8.3 cm 83.3 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 2.8 kg 6 lbs |
4.4 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.35 in 54.2 cm 542.3 mm 1.78 ft |
21.66 in 55 cm 550.1 mm 1.8 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.17 in 41.1 cm 410.8 mm 1.35 ft |
17.33 in 44 cm 440.1 mm 1.44 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.73 in 19.6 cm 196.4 mm 0.64 ft |
10.11 in 25.7 cm 256.9 mm 0.84 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.9 kg 11 lbs |
7.6 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 3 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
1 x USB 3.2 (Type-B; upstream) 1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) 1 x DisplayPort 1.4 (in) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (out with MST) 1 x HDMI 2.0 1 x USB (Type-C; downstream) 3 x USB 3.2 (Type-A; downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2.5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Eco Light Sensor Eco Saving Plus Picture-by-Picture Flicker-free technology Low Blue Light Game Mode Eye Saver Mode Adaptive Picture Off Timer Plus AMD FreeSync technology Picture-in-Picture |
BenQ Display Pilot CalMAN Verified Pantone Validated Delta E ≤ 3 ICCsync Color Consistency Pantone SkinTone Validated Flicker-free technology Color Modes (CAD/CAM Mode / Animation Mode / Darkroom Mode / ePaper Mode) AQCOLOR technology Uniformity technology KVM Switch AMA (Advanced Motion Accelerator) Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.35 in 54.2 cm 542.3 mm 1.78 ft |
21.66 in 55 cm 550.1 mm 1.8 ft |
| Inaltime Carcasa | 12.88 in 32.7 cm 327.1 mm 1.07 ft |
13.2 in 33.5 cm 335.2 mm 1.1 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | 0 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 15 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 15 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 25 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable USB 3.0 cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | Energy Star TUV Smart Eye Protection Certification |
TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Samsung S24A600 | BenQ PD2506Q |