0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN75Q80R | Asus TUF Gaming VG28UQL1A |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2021 |
| Brand | Samsung | Asus |
| Seria Modelului | Q80R | TUF Gaming |
| Model | QN75Q80R | TUF Gaming VG28UQL1A |
| Alias | QN75Q80RAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
28 in 71.1 cm 711.2 mm 2.33 ft |
| Latime Ecran | 64.96 in 165 cm 1649.89 mm 5.41 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 36.54 in 92.8 cm 928.065 mm 3.04 ft |
13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | |
| Biti | 30 | |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.162 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 157 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.13 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | 90% |
| sRGB | 125 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
|
| Greutate Carcasa | 37.2 kg 82 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 66 in 167.6 cm 1676.4 mm 5.5 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 40.4 in 102.6 cm 1026.16 mm 3.37 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 14.3 in 36.3 cm 363.2 mm 1.19 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 38 kg 84 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 2 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 2W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 12x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 8x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
Variable Overdrive Color Temperature Selection SPLENDID Video Preset Modes Skin-Tone Selection Trace Free Technology Display Stream Compression (DSC) NVIDIA G-Sync compatible Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) GameFast Input technology Shadow Boost OSD joystick Ultra-Low Blue Light Flicker-free technology Extreme Low Motion Blur (ELMB) Adaptive-Sync technology QuickFit (Alignment Grid/Paper/Photo Modes) GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) AMD FreeSync Premium Pro GaneVisual (Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes/MOBA Mode) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 66 in 167.6 cm 1676.4 mm 5.5 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 37.8 in 96 cm 960.1 mm 3.15 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
BSMI CB CCC CE CEL level 1 CU ErP FCC J-MOSS RoHS UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 10 Windows 8.1 Windows 7) MEPS TUV Flicker-free eStandby TUV Low Blue Light RCM |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 50 °C 32 °F - 122 °F |
|
| Temperatura Stocare Interna | 20 °C - 60 °C 68 °F - 140 °F |
| Samsung QN75Q80R | Asus TUF Gaming VG28UQL1A |