0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN65Q90R | AOC 24G2SP |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Samsung | AOC |
| Seria Modelului | Q90R | |
| Model | QN65Q90R | 24G2SP |
| Alias | QN65Q90RAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
23.81 in 60.5 cm 604.698 mm 1.98 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
| Inaltime Ecran | 31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.29 % | 89.98 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | 87% |
| Rec.2020 | 75 | |
| sRGB | 126 % | |
| NTSC 1953 | 96 % | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 11000 : 1 | 1100 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 80000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 2000 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.6 in 4.1 cm 40.64 mm 0.13 ft |
1.86 in 4.7 cm 47.2 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 28.3 kg 62 lbs |
2.8 kg 6 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.1 in 145 cm 1450.3 mm 4.76 ft |
21.22 in 53.9 cm 539.1 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 36.3 in 92.2 cm 922 mm 3.02 ft |
14.75 in 37.5 cm 374.6 mm 1.23 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.2 in 28.5 cm 284.5 mm 0.93 ft |
8.95 in 22.7 cm 227.4 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 34.9 kg 77 lbs |
4.25 kg 9 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black and Red |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 8x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 16x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
Black Stabilizer DDC2B/CI Game Tone Adjustment Low Blue Light HDR Mode Flicker-free technology Adaptive-Sync technology MBR (Motion Blur Reduction) AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.1 in 145 cm 1450.3 mm 4.76 ft |
21.22 in 53.9 cm 539.1 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.7 in 83.1 cm 830.6 mm 2.73 ft |
12.68 in 32.2 cm 322.1 mm 1.06 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 200 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1950C |
DisplayPort cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
CCC CE CEL CH RoHS FCC Windows 10 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -25 °C - 55 °C -13 °F - 131 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 93 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3657.6 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung QN65Q90R | AOC 24G2SP |