0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN65Q80R | Asus TUF Gaming VG24VQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Asus |
| Seria Modelului | Q80R | TUF Gaming |
| Model | QN65Q80R | TUF Gaming VG24VQ |
| Alias | QN65Q80RAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
23.6 in 59.9 cm 599.4 mm 1.97 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
| Inaltime Ecran | 31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.272 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 93 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.29 % | 88.86 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
2.73 in 6.9 cm 69.33 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 25.2 kg 55 lbs |
5.48 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.1 in 145 cm 1450.3 mm 4.76 ft |
21.17 in 53.8 cm 537.61 mm 1.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.3 in 89.7 cm 896.6 mm 2.94 ft |
14.84 in 37.7 cm 376.99 mm 1.24 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.1 in 30.7 cm 307.3 mm 1.01 ft |
8.57 in 21.8 cm 217.71 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 25.8 kg 57 lbs |
7.4 kg 16 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio In 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 2W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 12x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 8x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB) Extreme Low Motion Blur Shadow Boost GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) GameVisual Trace Free Technology GameFast Input technology Flicker-free technology AMD FreeSync technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Adaptive-Sync technology Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.1 in 145 cm 1450.3 mm 4.76 ft |
21.17 in 53.8 cm 537.61 mm 1.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.7 in 83.1 cm 830.6 mm 2.73 ft |
12.6 in 32 cm 320.09 mm 1.05 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 62 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 62 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 185 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | DisplayPort cable - optional HDMI cable - optional |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TUV Flicker-free TUV Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Samsung QN65Q80R | Asus TUF Gaming VG24VQ |