0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55S95B | Samsung QE58Q60T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2020 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | S95B | Q60T |
| Model | QN55S95B | QE58Q60T |
| Alias | QN55S95BAFXZA | QE58Q60TAUXXC GQ58Q60T GQ58Q60TGUXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 58" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Tip Ecran | OLED | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.331 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 76 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.55 % | 94.91 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | |
| DCI P3 | 100% | 100% |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive HDR10+ Gaming Quantum HDR |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.6 in 4.1 cm 40.64 mm 0.13 ft |
2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 16.6 kg 37 lbs |
18.4 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.2 in 122.4 cm 1224.28 mm 4.02 ft |
50.81 in 129.1 cm 1290.6 mm 4.23 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.2 in 76.7 cm 767.08 mm 2.52 ft |
32.54 in 82.6 cm 826.4 mm 2.71 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.3 in 28.7 cm 287.02 mm 0.94 ft |
9.58 in 24.3 cm 243.3 mm 0.8 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20.91 kg 46 lbs |
18.6 kg 41 lbs |
| Culoare Carcasa | Carbon Silver | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM ATSC 3.0 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless Dex. Wireless TV On - Samsung WOW Wired TV On - Samsung WOL |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.5 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | LED Clear Motion PC on TV Expert Calibration Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player SmartThings Dynamic Black EQ Digital Clean View Far-Field Voice Interaction Smart Calibration - Basic/Professional Eco sensor Super Ultrawide GameView & Game Bar 4-side Bezelless Design Motion Xcelerator Turbo+ Multiroom Link Auto Motion Plus Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Alexa ConnectShare Ultra Viewing Angle Tap View Bixby Pixel HDR Pro Eye Comfort Mode Adaptive Picture MultiView HDR Gaming Interest Group (HGiG) Real Depth Enhancer Filmmaker Mode MBR Support 4K AI Upscaling 100% Colour Volume with Quantum Dot Brightness/Color Detection AMD FreeSync Premium 360 Camera Support Ambient Mode+ V-Chip Noise Reduction |
SmartThings Apple AirPLay 2.0 PVR via USB Multiroom Link Supreme UHD Dimming Quantum Dot Color Bixby InstaPort S (HDMI Quick Switch) Contrast Enhancer Filmmaker mode Multi View Light sensor Quantum Processor Lite Digital Clean View Tap View ConnectShare Alexa Mega Contrast Game Motion Plus Ambient Mode Google Assistant |
| Caracteristici Extra | LaserSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.2 in 122.4 cm 1224.28 mm 4.02 ft |
50.81 in 129.1 cm 1290.6 mm 4.23 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.7 in 70.4 cm 703.58 mm 2.31 ft |
29.45 in 74.8 cm 748 mm 2.45 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2280E | QLED Standard Smart Remote |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung QN55S95B | Samsung QE58Q60T |