0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55QN85B | LG 55NANO75UQA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | QN85B | Nano75 |
| Model | QN55QN85B | 55NANO75UQA |
| Alias | QN55QN85BAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.03 % | 93.2 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | 88% |
| Luminozitate | 220 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 280 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 800 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 6 ms | 9.9 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 6.9 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR10+ Adaptive HDR10+ Gaming HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 24X |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.06 in 2.7 cm 26.9 mm 0.09 ft |
2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.2 kg 38 lbs |
14.6 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.32 in 122.7 cm 1227.4 mm 4.03 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.23 in 76.8 cm 767.9 mm 2.52 ft |
30.47 in 77.4 cm 774 mm 2.54 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.96 in 25.3 cm 253 mm 0.83 ft |
9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20.2 kg 44 lbs |
14.8 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Sand Black and Titan Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) Wireless Dex |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 2 x USB 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.5 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Quantum Matrix Technology Tap View Google Assistant Motion Xcelerator Turbo+ LED Clear Motion 360 Video Player Ultra Viewing Angle Far-Field Voice Interaction Eco Sensor HDR Gaming Interest Group (HGiG) Supreme UHD Dimming Filmmaker Mode 4K AI Upscaling Picture-in-Picture Real Depth Enhancer Bixby Adaptive Picture Ambient Mode+ Dynamic Black EQ Brightness/Color Detection Super Ultrawide GameView & Game Bar Game Motion Plus Alexa PVR MultiView TV Plus Learn TV Remote / Learn Menu Screen PC on TV Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) 100% Color Volume with Quantum Dot ConnectShare AMD FreeSync Premium Pro 360 Camera Support Auto Motion Plus SmartThings |
NVIDIA GeForce NOW LG ThinQ AI Netflix NanoCell technology AI Brightness Control HDR Gaming Interest Group (HGiG) HDR Dynamic Tone Mapping Magic Explorer Home Dashboard AI Genre Selection Stadia Cloud Gaming YouTube Disney+ Amazon Alexa Apple Airplay2 Google Assistant Filmmaker Mode Intelligent Voice Recognition Amazon Echo Ultra Luminance Next Picks Nano Color Prime Video AI Picture Pro Active HDR Game Optimizer Apple Homekit AI 4K Upscaling Apple TV |
| Caracteristici Extra | NeoSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.32 in 122.7 cm 1227.4 mm 4.03 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.78 in 70.6 cm 705.6 mm 2.31 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | Premium Solar Smart Remote | Magic Remote Control - MR22 |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | 5 % - 85 % |
| Samsung QN55QN85B | LG 55NANO75UQA |