0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55QN85A | LG 55NANO756PA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | QN85A | Nano75 |
| Model | QN55QN85A | 55NANO756PA |
| Alias | QN55QN85AAFXZA | 55NANO759PA 55NANO753PA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS-ADS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.01 % | 93.2 % |
| Sursa Iluminare | Mini LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 600 cd/m² | 200 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1100 cd/m² | 270 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1300 : 1 | 4300 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 5.3 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10.5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR10+ Adaptive HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 24X |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1 in 2.5 cm 25.4 mm 0.08 ft |
2.29 in 5.8 cm 58.1 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.69 kg 39 lbs |
14.8 kg 33 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.3 in 122.7 cm 1226.82 mm 4.03 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.3 in 77 cm 769.62 mm 2.53 ft |
30.47 in 77.4 cm 774 mm 2.54 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.1 in 25.7 cm 256.54 mm 0.84 ft |
9.13 in 23.2 cm 232 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20.82 kg 46 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Sand Black, Titan Black | Dark Steel |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) Wireless Dex |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x RS232 (C) 1 x Cable/Antenna In 1.0 (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Motion Xcelerator Turbo+ Super Ultrawide GameView & Game Bar Expert Calibration Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player Supreme UHD Dimming Digital Clean View Contrast Enhancer Far-Field Voice Interaction TV Plus Dynamic Black EQ V-Chip 4K AI Upscaling Natural Mode Support PC on TV Bixby Adaptive Picture Ambient Mode+ ConnectShare Brightness/Color Detection SmartThings Compatible Eco Sensor Alexa Quantum Matrix Technology Learn TV Remote / Learn Menu Screen Tap View Filmmaker Mode MultiView Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) 100% Color Volume with Quantum Dot Clear Motion AMD FreeSync Premium Pro 360 Camera Support Auto Motion Plus Samsung Health |
Noise Reduction LG Local Contrast NanoCell technology Nano Color AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Image Enhancing Active HDR Filmmaker Mode Amazon Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Intelligent Voice Recognition Apple Airplay2 Next Picks Magic Explorer Advanced Color Enhancer 3-sided Cinema Screen Google Assistant (n/a for the UK and Germany) Apple TV 4K Upscaling Dynamic Color |
| Caracteristici Extra | NeoSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.3 in 122.7 cm 1226.82 mm 4.03 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.8 in 70.6 cm 706.12 mm 2.32 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E | Magic Remote Control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CTA 4K Ultra HD Connected | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | 5 % - 85 % |
| Samsung QN55QN85A | LG 55NANO756PA |