0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q90T | Hisense 50A7H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Samsung | Hisense |
| Seria Modelului | Q90T | A7H |
| Model | QN55Q90T | 50A7H |
| Alias | QN55Q90TAFXZA | 50A7HQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.01 % | 93.47 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | 90% |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.37 in 3.5 cm 34.8 mm 0.11 ft |
3.03 in 7.7 cm 77 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 20.1 kg 44 lbs |
11.2 kg 25 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.29 in 79.5 cm 794.8 mm 2.61 ft |
27.76 in 70.5 cm 705 mm 2.31 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.28 in 23.6 cm 235.6 mm 0.77 ft |
9.88 in 25.1 cm 251 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.4 kg 54 lbs |
11.8 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Black | Dark Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Viewing Angle Quantum Dot Color SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor Google Assistant Quantum HDR 16x Multi View Ambient Mode+ Ultra Viewing Angle Direct Full Array 16x Auto Motion Plus ConnectShare Game Motion Plus Dynamic Black EQ Multiroom Link Bixby V-Chip Ultimate UHD Dimming Pro Quantum Processor 4K Voice command AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Filmmaker Mode Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
Alexa Wide Color Gamut Voice command YouTube Depth Enhancer Prime Video Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Dimming Quantum Dot Color Low Blue Light Game Mode AI 4K upscaling Smooth Motion Netflix AI Picture Optimizaton Noise Reduction |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.78 in 70.6 cm 705.6 mm 2.31 ft |
25.47 in 64.7 cm 647 mm 2.12 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | Picture Criteria Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | 2000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote - TM2050C | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TÜV Rheinland Certified Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Samsung QN55Q90T | Hisense 50A7H |