0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q80A | Philips 55OLED854/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Samsung | Philips |
| Seria Modelului | Q80A | OLED 8 |
| Model | QN55Q80A | 55OLED854/12 |
| Alias | QN55Q80AAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.01 % | 95.02 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 100% | 99% |
| Rec.2020 | 70 | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1500 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 30 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 12x |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10+ Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.2 in 5.6 cm 55.9 mm 0.18 ft |
2.06 in 5.2 cm 52.3 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 17.9 kg 39 lbs |
21.2 kg 47 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.3 in 122.7 cm 1226.8 mm 4.02 ft |
48.34 in 122.8 cm 1227.8 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.8 in 78.2 cm 782.3 mm 2.57 ft |
28.85 in 73.3 cm 732.9 mm 2.4 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.1 in 25.7 cm 256.54 mm 0.84 ft |
9.57 in 24.3 cm 243 mm 0.8 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21 kg 46 lbs |
23.7 kg 52 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5597 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Video Component In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x USB 2.0 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | 1 x 30 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | MBR Support Real Game Enhancer+ Dynamic Black EQ Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player Super Ultrawide GameView & Game Bar Contrast Enhancer V-Chip Wide Viewing Angle ConnectShare Far-Field Voice Interaction SmartThings Digital Clean View Supreme UHD Dimming 4K AI Upscaling MultiView Music Wall Auto Motion Plus Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Alexa Clear Motion TV Plus Tap View Bixby PC on TV Direct Full Array 8x Adaptive Picture Multiroom Link Wireless Dex Light sensor Samsung Health Filmmaker Mode Motion Xcelerator Turbo+ 4-side Bezelless Design 100% Color Volume with Quantum Dot Brightness/Color Detection Ambient Mode+ 360 Camera Support AMD FreeSync Premium Pro Voice command Natural Mode Support |
Light sensor Micro Dimming Perfect Voice command P5 Pro Perfect Picture Engine Pixel Ultra HD Wide Color Gamut Perfect Natural Motion MultiRoom Client and Server Ambilight 3-sided Simply Share HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Ultra Resolution |
| Caracteristici Extra | Stylish Q Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.3 in 122.7 cm 1226.8 mm 4.02 ft |
48.34 in 122.8 cm 1227.8 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.8 in 70.6 cm 706.1 mm 2.32 ft |
27.78 in 70.6 cm 705.6 mm 2.31 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 60 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 60 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | 5000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E | 3.5 mm component adapter |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Samsung QN55Q80A | Philips 55OLED854/12 |