0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q70R | Samsung U32R59C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | Q70R | UR59C |
| Model | QN55Q70R | U32R59C |
| Alias | QN55Q70RAFXZA | LU32R590CWNXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 139 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.48 % | 91.46 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | 70% |
| Rec.2020 | 75 | |
| sRGB | 103 % | |
| Adobe RGB 1998 | 76 % | |
| NTSC 1953 | 73 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 7500 : 1 | 2500 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
3.29 in 8.4 cm 83.6 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 18 kg 40 lbs |
4.8 kg 11 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.4 in 122.9 cm 1229.4 mm 4.03 ft |
28.06 in 71.3 cm 712.7 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.7 in 78 cm 779.8 mm 2.56 ft |
20.28 in 51.5 cm 515 mm 1.69 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
9.37 in 23.8 cm 237.9 mm 0.78 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 18.5 kg 41 lbs |
5.5 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 8x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 4x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Samsung MagicBright Samsung MagicUpscale Picture-by-Picture Eco Saving Plus Eye Saver Mode |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.4 in 122.9 cm 1229.4 mm 4.03 ft |
28.06 in 71.3 cm 712.7 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.9 in 70.9 cm 708.7 mm 2.33 ft |
16.57 in 42.1 cm 420.9 mm 1.38 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 17 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
CE FCC class B ISO9241-307 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung QN55Q70R | Samsung U32R59C |