0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q70R | MSI G27C4 E2 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Samsung | MSI |
| Seria Modelului | Q70R | G |
| Model | QN55Q70R | G27C4 E2 |
| Alias | QN55Q70RAFXZA | 3CA9 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.48 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | 93% |
| Rec.2020 | 75 | |
| sRGB | 117 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 7500 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
|
| Greutate Carcasa | 18 kg 40 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.4 in 122.9 cm 1229.4 mm 4.03 ft |
24.07 in 61.2 cm 611.5 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.7 in 78 cm 779.8 mm 2.56 ft |
18.03 in 45.8 cm 457.9 mm 1.5 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
8.87 in 22.5 cm 225.4 mm 0.74 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 18.5 kg 41 lbs |
4.5 kg 10 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 (b) 1 x DisplayPort 1.2 (a) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 4K Quantum HDR 8x Ultimate UHD Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Google Assistant Auto Motion Plus Direct Full Array 4x Quantum Dot Color HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
AMD FreeSync Premium Flicker-free technology Game Mode Navi Key Low Blue Light Frameless Design 5-way joystick navigator Night Vision Adaptive-Sync technology Wide Color Gamut |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.4 in 122.9 cm 1229.4 mm 4.03 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 27.9 in 70.9 cm 708.7 mm 2.33 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 170 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 53.28 kHz - 183.15 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 90 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 |
| Samsung QN55Q70R | MSI G27C4 E2 |