0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q70A | Sony XBR-55A8H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Samsung | Sony |
| Seria Modelului | Q70A | A8H |
| Model | QN55Q70A | XBR-55A8H |
| Alias | QN55Q70AAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.27 % | 94.21 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 550 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 580 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 7000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 5.6 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 9.5 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1 in 2.5 cm 25.4 mm 0.08 ft |
2.05 in 5.2 cm 52 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 15.5 kg 34 lbs |
16.8 kg 37 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1231.9 mm 4.04 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.5 in 77.5 cm 774.7 mm 2.54 ft |
28.86 in 73.3 cm 733 mm 2.4 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
12.83 in 32.6 cm 326 mm 1.07 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.3 kg 36 lbs |
18.6 kg 41 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x RS232 (C) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 5 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | MBR Support PC on TV Far-Field Voice Interaction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant 360 Camera Support Super Ultrawide GameView & Game Bar Contrast Enhancer V-Chip Wide Viewing Angle ConnectShare Filmmaker Mode SmartThings Digital Clean View Supreme UHD Dimming 360 Video Player Motion Xcelerator Turbo+ Multiroom Link Auto Motion Plus Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Alexa Clear Motion TV Plus Tap View Bixby Natural Mode Support Dynamic Black EQ Adaptive Picture MultiView Wireless Dex Light sensor Samsung Health Game Motion Plus Mega Contrast 4K AI Upscaling 100% Color Volume with Quantum Dot Brightness/Color Detection Ambient Mode+ 3-side Bezelless Design AMD FreeSync Premium Pro Voice command Music Wall |
TRILUMINOS Display Apple AirPlay Pixel Contrast Booster Object-based Super Resolution Voice command Precision Color Mapping Apple HomeKit Light Sensor Dual Database Processing Google Assistant Object-based HDR remaster Live Color Technology Super Bit Mapping HDR Dynamic Contrast Enhancer X-Motion Clarity Chromecast Built-in 4K X-Reality Pro Netflix Calibrated Mode Image Processor - X1 Ultimate Alexa IMAX Enhanced |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | One Slate Design |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1231.9 mm 4.04 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.9 in 70.9 cm 708.7 mm 2.33 ft |
28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | Motion Clarity Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | MCI |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E Slim Fit Wall Mount |
Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung QN55Q70A | Sony XBR-55A8H |