0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN55Q60R | Hisense 55A7K |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2023 |
| Brand | Samsung | Hisense |
| Seria Modelului | Q60R | А7K |
| Model | QN55Q60R | 55A7K |
| Alias | QN55Q60RAFXZA | 55A7КQ 55A70КQ 55A71КQ 55A72КQ 55A76КQ 55A77КQ 55A78КQ 55A79КQ 55A7КQTUK |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.24 % | 94.24 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Rec.2020 | 72 | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 330 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 6500 : 1 | 3200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 10 ms | 12 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 8 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.3 in 5.8 cm 58.4 mm 0.19 ft |
3.03 in 7.7 cm 77 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 19.2 kg 42 lbs |
12.3 kg 27 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.7 in 123.7 cm 1237 mm 4.06 ft |
48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.1 in 79 cm 789.9 mm 2.59 ft |
30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.4 in 26.4 cm 264.2 mm 0.87 ft |
9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.5 kg 43 lbs |
13 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Dark Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9602 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 | |
| Frecventa Placa Video | 850 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct Anyview Cast |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | VIDAA U6.0 |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Supreme UHD Dimming Quantum HDR 4x Voice command Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Auto Motion Plus Extended PVR Quantum Dot Color Light sensor Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Neurocessor Picture Engine Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Ambient Mode Google Assistant |
Alexa YouTube Wide Color Gamut Digital Noise Reduction Netflix Game Mode Plus Light Sensor Voice command Prime Video Google Assistant Disney+ 3D Digital Comb Filter Quantum Dot Color Low Blue Light 4K upscaling MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.7 in 123.7 cm 1237 mm 4.06 ft |
48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.1 in 71.4 cm 713.74 mm 2.34 ft |
27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Samsung QN55Q60R | Hisense 55A7K |