0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QN49Q70R | Sony KD-55XG9505 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | Sony |
| Seria Modelului | Q70R | XG95 |
| Model | QN49Q70R | KD-55XG9505 |
| Alias | QN49Q70RAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.279 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.52 % | 94.55 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | 95% |
| Rec.2020 | 65 | 70 |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 600 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 1200 cd/m² |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 5000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 12 ms | 20 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.5 in 6.4 cm 63.5 mm 0.21 ft |
2.72 in 6.9 cm 69 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 13.6 kg 30 lbs |
18 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.9 in 70.9 cm 708.66 mm 2.33 ft |
30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.1 kg 31 lbs |
19.1 kg 42 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5893 | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x IR Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | Anynet+ (HDMI-CEC) Ultimate UHD Dimming Quantum Processor 4K Voice command Auto Low Latency Mode HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Digital Clean View Extended PVR Quantum HDR 8x Light sensor Direct Full Array 4x Auto Motion Plus 4K AI Upscaling Quantum Dot Color Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Ambient Mode Google Assistant |
Super Bit mapping 4K HDR X-tended Dynamic Range Pro X-Motion Clarity ClearAudio+ Precision Color Mapping Object-based HDR remaster Triluminos Display PVR Clear Phase Speaker IMAX Enhanced Dual database processing Dynamic Contrast Enhancer Local Dimming Light sensor S-Force Front Surround sound Dynamic Backlight Control Voice command DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) 4K X-Reality Pro Live Color Technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.3 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Image Processor - X1 Ultimate |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.9 in 63.2 cm 632.46 mm 2.08 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | IR extender cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung QN49Q70R | Sony KD-55XG9505 |