0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE75Q60A | LG OLED77C16LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | Q60A | C1 |
| Model | QE75Q60A | OLED77C16LA |
| Alias | QE75Q60AAUXXC GQ75Q60AAUXZG |
OLED77C15LA OLED77C17LA OLED77C18LA OLED77C19LA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 75" (inches) | 77" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
76.77 in 195 cm 1950 mm 6.4 ft |
| Latime Ecran | 64.97 in 165 cm 1650.24 mm 5.41 ft |
66.91 in 170 cm 1699.57 mm 5.58 ft |
| Inaltime Ecran | 36.55 in 92.8 cm 928.26 mm 3.05 ft |
37.64 in 95.6 cm 956.009 mm 3.14 ft |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.43 mm | 0.443 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 59 ppi | 57 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.14 % | 94.97 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | |
| DCI P3 | 100% | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.05 in 2.7 cm 26.6 mm 0.09 ft |
2.17 in 5.5 cm 55 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 32.1 kg 71 lbs |
26.7 kg 59 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 66.01 in 167.7 cm 1676.7 mm 5.5 ft |
67.83 in 172.3 cm 1723 mm 5.65 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 39.59 in 100.6 cm 1005.5 mm 3.3 ft |
40.28 in 102.3 cm 1023 mm 3.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.4 in 34 cm 340.4 mm 1.12 ft |
10.59 in 26.9 cm 269 mm 0.88 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 33.3 kg 73 lbs |
35.9 kg 79 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Meteor Titan, Vanilla White |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | PC on TV Wireless Dex Mega Contrast Music Wall Multiroom Link 4K AI Upscaling Google Assistant Game Motion Plus Motion Xcelerator Light sensor Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Samsung Health Supreme UHD Dimming ConnectShare Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Contrast Enhancer TV Plus MBR Support Auto Motion Plus SmartThings Natural Mode Support MultiView PVR Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Digital Clean View Brightness/Color Detection 3-side Bezelless Design Clear Motion Tap View |
NVIDIA G-SYNC Compatible Ultra Luminance Pro Intense Color (Wide Color Gamut) Netflix Magic Tap AI Picture Pro Image Enhancing on SQM HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Youtube TV Infinite Contrast Alexa Perfect Black Pixel Level Dimming Filmmaker Mode Apple Airplay 2 Apple TV HDR Dynamic Tone Mapping Pro Game Optimizer Stadia Cloud Gaming (firmware update required) Intelligent Voice Recognition Apple Homekit Perfect Color Next Picks Wide Viewing Angle Magic Explorer OLED Motion Pro AMD FreeSync Premium AI 4K Upscaling Google Assistant Cinema HDR AI Brightness Control Disney+ Prime Video |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 66.01 in 167.7 cm 1676.7 mm 5.5 ft |
67.83 in 172.3 cm 1723 mm 5.65 ft |
| Inaltime Carcasa | 37.81 in 96 cm 960.3 mm 3.15 ft |
39.09 in 99.3 cm 993 mm 3.26 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E Slim Fit Wall Mount |
Magic remote control - MR21N |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Samsung QE75Q60A | LG OLED77C16LA |