0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE65Q95T | Hisense 65U8H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Samsung | Hisense |
| Seria Modelului | Q95T | U8H |
| Model | QE65Q95T | 65U8H |
| Alias | 65U87HQ | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.8 % | 92.13 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Mini LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 2000 cd/m² | 1300 cd/m² |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 2000 |
Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.37 in 3.5 cm 34.8 mm 0.11 ft |
3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 26.1 kg 57 lbs |
26.5 kg 58 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.95 in 144.7 cm 1446.5 mm 4.75 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 36.19 in 91.9 cm 919.3 mm 3.02 ft |
35.98 in 91.4 cm 914 mm 3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.25 in 28.6 cm 285.7 mm 0.94 ft |
12.09 in 30.7 cm 307 mm 1.01 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 33.1 kg 73 lbs |
31.5 kg 69 lbs |
| Culoare Carcasa | Carbon Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9900 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x HDMI 2.1 1 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | VIDAA U6.0 |
| Caracteristici Speciale | Real Game Enhancer+ Multiroom Link Quantum Dot Color PVR via USB Alexa Google Assistant Game Motion Plus One Connect Light sensor Ambient Mode+ Tap View Voice command Digital Clean View Apple AirPlay 2.0 Bixby Full LED Local Dimming Gold Dynamic Black EQ Multi View Auto Motion Plus Ultimate UHD Dimming Pro Quantum Processor 4K Picture-in-Picture SmartThings AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Filmmaker Mode ConnectShare Adaptive Picture Contrast Enhancer Ultra Viewing Angle |
YouTube AMD FreeSync technology Ultra Smooth Motion Quantum Dot Color Voice command Chromecast built-in Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Filmmaker Mode Google Assistant Prime Video Netflix Wide Color Gamut Game Mode Pro Disney+ 4K upscaling Noise Reduction IMAX Enhanced Alexa Local Dimming |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.95 in 144.7 cm 1446.5 mm 4.75 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.61 in 82.8 cm 828.3 mm 2.72 ft |
33.78 in 85.8 cm 858 mm 2.81 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote - TM2050C | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TÜV Rheinland Data Privacy |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Samsung QE65Q95T | Hisense 65U8H |