0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE65Q90R | Philips 65OLED807/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Samsung | Philips |
| Seria Modelului | Q90R | OLED 8 |
| Model | QE65Q90R | 65OLED807/12 |
| Alias | GQ65Q90RGTXZG QE65Q90RALXXN QE65Q90RATXXU |
65OLED807 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED-EX |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.23 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 100% | 99% |
| Rec.2020 | 75 | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 11000 : 1 | |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 2000 |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR10+ Dolby Vision HDR HDR10+ Adaptive |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.57 in 4 cm 39.9 mm 0.13 ft |
|
| Greutate Carcasa | 27.8 kg 61 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.09 in 145 cm 1450.1 mm 4.76 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 36.26 in 92.1 cm 921 mm 3.02 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 11.23 in 28.5 cm 285.3 mm 0.94 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 34.7 kg 76 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9970B | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 2 x HDMI 2.1 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 20W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | 1 x 30 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | Android 11 |
| Caracteristici Speciale | Voice command AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Dot Color Picture-in-Picture Quantum Processor 4K Anynet+ (HDMI-CEC) Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Auto Motion Plus Digital Clean View Light sensor Google Assistant Ultimate UHD Dimming Contrast Enhancer Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Direct Full Array 16x Ambient Mode Extended PVR |
OLED Anti-Burn-In technology USB Recording (PVR) IMAX Enhanced Netflix Micro Dimming Perfect Ambilight Game Mode Filmmaker Mode Eco Mode ISF Colour Management YouTube Google Assistant Ambilight Lounge Mode Perfect Natural Motion Rakuten TV Auto Game Mode Ambilight Wall colour adaptive AMD FreeSync Premium Pro Disney+ CalMAN Ready Ultra Resolution HbbTV Ambi Wakeup/Sleep Perfect Natural Reality NVIDIA G-Sync Compatible Voice Command Light sensor On-Screen Game Bar Ambilight Music A.I. PQ mode Chromecast built-in Alexa Ambilight+Hue 4-sided Amazon Prime TV SimplyShare |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.09 in 145 cm 1450.1 mm 4.76 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 32.72 in 83.1 cm 831.2 mm 2.73 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990C |
Voice remote control with Muirhead leather |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Samsung QE65Q90R | Philips 65OLED807/12 |