0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE65Q80A | Acer XR342CKP |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Samsung | Acer |
| Seria Modelului | Q80A | |
| Model | QE65Q80A | XR342CKP |
| Alias | QE65Q80AATXXC GQ65Q80AATXZG |
XR342CK Pbmiiqphuzx |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1900 | |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.63 % | 89.22 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | |
| sRGB | 100 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.15 in 5.5 cm 54.7 mm 0.18 ft |
4.91 in 12.5 cm 124.7 mm 0.41 ft |
| Greutate Carcasa | 24.1 kg 53 lbs |
6.7 kg 15 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.95 in 144.7 cm 1446.5 mm 4.75 ft |
32.13 in 81.6 cm 816.2 mm 2.68 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.66 in 90.6 cm 905.7 mm 2.97 ft |
22.26 in 56.6 cm 565.5 mm 1.86 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.38 in 28.9 cm 289.1 mm 0.95 ft |
12.17 in 30.9 cm 309 mm 1.01 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 27.8 kg 61 lbs |
9.7 kg 21 lbs |
| Culoare Carcasa | Carbon Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 7W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | MBR Support Picture-in-Picture Dynamic Black EQ Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player Samsung Health Contrast Enhancer TV Plus Voice command ConnectShare Far-Field Voice Interaction Real Game Enhancer+ Digital Clean View SmartThings 4K AI Upscaling MultiView Music Wall Auto Motion Plus Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Alexa Clear Motion Supreme UHD Dimming Super Ultrawide GameView & Game Bar Bixby PC on TV Full LED Local Dimming Silver Adaptive Picture Multiroom Link Wide Viewing Angle Light sensor PVR Filmmaker Mode Motion Xcelerator Turbo+ Wireless Dex 4-side Bezelless Design 100% Color Volume with Quantum Dot Brightness/Color Detection Ambient Mode+ 360 Camera Support AMD FreeSync Premium Pro Tap View Natural Mode Support |
Picture-By-Picture Picture-in-Picture AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Stylish Q Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.95 in 144.7 cm 1446.5 mm 4.75 ft |
32.13 in 81.6 cm 816.2 mm 2.68 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.67 in 83 cm 829.8 mm 2.72 ft |
14.48 in 36.8 cm 367.7 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 35 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 48 Hz - 100 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 160 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3800 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR TCO Displays |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Samsung QE65Q80A | Acer XR342CKP |