0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE65Q60A | Asus TUF Gaming VG24VQE |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Samsung | Asus |
| Seria Modelului | Q60A | TUF Gaming |
| Model | QE65Q60A | TUF Gaming VG24VQE |
| Alias | QE65Q60AAUXXC GQ65Q60AAUXZG |
VG24VQE |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
23.6 in 59.9 cm 599.4 mm 1.97 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
20.53 in 52.1 cm 521.395 mm 1.71 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
11.55 in 29.3 cm 293.285 mm 0.96 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.272 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 93 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.11 % | 88.87 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | W-LED |
| DCI P3 | 100% | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
2.75 in 7 cm 69.9 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 20.9 kg 46 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.12 in 145.1 cm 1450.9 mm 4.76 ft |
21.16 in 53.8 cm 537.59 mm 1.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 34.29 in 87.1 cm 871 mm 2.86 ft |
15.91 in 40.4 cm 404 mm 1.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.09 in 28.2 cm 281.8 mm 0.92 ft |
8.11 in 20.6 cm 205.9 mm 0.68 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21.8 kg 48 lbs |
3.37 kg 7 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | PC on TV Wireless Dex Mega Contrast Music Wall Multiroom Link 4K AI Upscaling Google Assistant Game Motion Plus Motion Xcelerator Light sensor Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Samsung Health Supreme UHD Dimming ConnectShare Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Contrast Enhancer TV Plus MBR Support Auto Motion Plus SmartThings Natural Mode Support MultiView PVR Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Digital Clean View Brightness/Color Detection 3-side Bezelless Design Clear Motion Tap View |
Extreme Low Motion Blur (ELMB) Flicker-free technology GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) Shadow Boost GaneVisual (Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes/MOBA Mode) GameFast Input technology Adaptive-Sync technology Trace Free Technology AMD FreeSync Premium technology Ultra-Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.12 in 145.1 cm 1450.9 mm 4.76 ft |
21.16 in 53.8 cm 537.59 mm 1.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.75 in 83.2 cm 831.8 mm 2.73 ft |
12.6 in 32 cm 320.09 mm 1.05 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 200 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E Slim Fit Wall Mount |
DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
TUV Flicker-free TUV Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 50 °C 32 °F - 122 °F |
|
| Temperatura Stocare Interna | 20 °C - 60 °C 68 °F - 140 °F |
| Samsung QE65Q60A | Asus TUF Gaming VG24VQE |