0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE55Q95T | Samsung UE75RU7025 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | Q95T | RU7000 |
| Model | QE55Q95T | UE75RU7025 |
| Alias | UE75RU7025KXXC | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 75" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
74.53 in 189.3 cm 1893 mm 6.21 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
64.96 in 165 cm 1649.89 mm 5.41 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
36.54 in 92.8 cm 928.065 mm 3.04 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.43 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 59 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.01 % | 94.05 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.37 in 3.5 cm 34.8 mm 0.11 ft |
2.39 in 6.1 cm 60.6 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 19.8 kg 44 lbs |
37 kg 81 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
66.32 in 168.5 cm 1684.6 mm 5.53 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.29 in 79.5 cm 794.8 mm 2.61 ft |
41.59 in 105.7 cm 1056.5 mm 3.47 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.28 in 23.6 cm 235.6 mm 0.77 ft |
14.02 in 35.6 cm 356.1 mm 1.17 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.1 kg 53 lbs |
37.5 kg 83 lbs |
| Culoare Carcasa | Carbon Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Real Game Enhancer+ Multiroom Link Quantum Dot Color PVR via USB Alexa Google Assistant Game Motion Plus One Connect Light sensor Ambient Mode+ Tap View Voice command Digital Clean View Apple AirPlay 2.0 Bixby Full LED Local Dimming Gold Dynamic Black EQ Multi View Auto Motion Plus Ultimate UHD Dimming Pro Quantum Processor 4K Picture-in-Picture SmartThings AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Filmmaker Mode ConnectShare Adaptive Picture Contrast Enhancer Ultra Viewing Angle |
Auto Low Latency Mode Auto Motion Plus PurColor Digital Clean View Google Assistant Voice command UHD Dimming Game Mode (Auto Game Mode) Contrast Enhancer 4K UHD Processor UHD Upscaling HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Light sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
66.32 in 168.5 cm 1684.6 mm 5.53 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.78 in 70.6 cm 705.6 mm 2.31 ft |
38.05 in 96.6 cm 966.4 mm 3.17 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 4200 | 1400 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote - TM2050C | Smart remote control - TM1240A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung QE55Q95T | Samsung UE75RU7025 |