0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE55Q90T | TCL 55C635 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Samsung | TCL |
| Seria Modelului | Q90T | C635 |
| Model | QE55Q90T | 55C635 |
| Alias | QE55Q90TATXXU GQ65Q90T GQ65Q90TGTXZG |
55C635X1 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.01 % | 94.68 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 2000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 6000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 2000 |
HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.37 in 3.5 cm 34.8 mm 0.11 ft |
3.15 in 8 cm 80 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 20.1 kg 44 lbs |
12.1 kg 27 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.29 in 79.5 cm 794.8 mm 2.61 ft |
30.67 in 77.9 cm 779 mm 2.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.28 in 23.6 cm 235.6 mm 0.77 ft |
12.36 in 31.4 cm 314 mm 1.03 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 24.4 kg 54 lbs |
13.2 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Black | Brushed Silver |
| Hardware | ||
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1300 | |
| Placa Video | ARM Mali-G31 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x HDMI 2.1 (4:2:2) 1 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 1 x Antenna (RF) (female) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | Google TV (Android 11) |
| Caracteristici Speciale | Ultra Viewing Angle Picture-in-Picture SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor Google Assistant Quantum Dot Color Multi View Ambient Mode+ Direct Full Array Auto Motion Plus ConnectShare Game Motion Plus Dynamic Black EQ Multiroom Link Bixby Ultimate UHD Dimming Pro Quantum Processor 4K Voice command AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Filmmaker Mode Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
Game Bar Quantum Dot Color PVR / Timeshift Wide Color Gamut Game Master Micro Dimming (2040 zones) Google Assistant Low Input Lag Noise Reduction Motion Clarity Pro YouTube Hands-free Voice Control 2.0 Game Mode Chromecast built-in Netflix Mega Dynamic Contrast Dual Line Gate MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.78 in 70.6 cm 705.6 mm 2.31 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4200 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote - TM2050C | Remote controls |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % |
| Samsung QE55Q90T | TCL 55C635 |