0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE55Q80T | Samsung QN65Q60R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | Q80T | Q60R |
| Model | QE55Q80T | QN65Q60R |
| Alias | QE55Q80TALXXN GQ55Q80T GQ55Q80TGTXZG |
QN65Q60RAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.87 % | 94.38 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 100% | 100% |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | 800 cd/m² |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1500 |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.12 in 5.4 cm 53.9 mm 0.18 ft |
2.3 in 5.8 cm 58.4 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 17.9 kg 39 lbs |
25.6 kg 56 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
57.3 in 145.5 cm 1455.4 mm 4.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.84 in 78.3 cm 783.4 mm 2.57 ft |
36.1 in 91.7 cm 916.9 mm 3.01 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.07 in 25.6 cm 255.8 mm 0.84 ft |
12.7 in 32.3 cm 322.6 mm 1.06 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 21 kg 46 lbs |
26.4 kg 58 lbs |
| Culoare Carcasa | Carbon Silver | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Supreme UHD Dimming Picture-in-Picture Quantum Processor 4K Quantum Dot Color Alexa Light sensor Google Assistant PVR via USB Multi View Ambient Mode+ Voice command Dynamic Black EQ Auto Motion Plus ConnectShare Game Motion Plus Filmmaker Mode Multiroom Link Bixby Wide Viewing Angle SmartThings Real Game Enhancer+ Tap View AMD FreeSync Premium 4K AI Upscaling Full LED Local Dimming Silver Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Supreme UHD Dimming Quantum HDR 4x Voice command Anynet+ (HDMI-CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Auto Motion Plus Extended PVR Quantum Dot Color Light sensor Digital Clean View Auto Low Latency Mode 4K AI Upscaling Neurocessor Picture Engine Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Ambient Mode Google Assistant |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.33 in 122.8 cm 1227.6 mm 4.03 ft |
57.3 in 145.5 cm 1455.4 mm 4.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.82 in 70.7 cm 706.7 mm 2.32 ft |
32.9 in 83.6 cm 835.66 mm 2.74 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 3800 | 240 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote | Smart remote control - TM1950C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung QE55Q80T | Samsung QN65Q60R |