0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE55Q60B | ViewSonic VX3258-PC-mhd |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | Samsung | ViewSonic |
| Seria Modelului | Q60B | |
| Model | QE55Q60B | VX3258-PC-mhd |
| Alias | QE55Q60BAUXXC GQ55Q60BAUXZG |
VX3258-PC-mhd-W |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.364 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 69 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.31 % | 91.84 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | W-LED |
| DCI P3 | 100% | |
| NTSC 1953 | 88 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 80000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive Quantum HDR |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
3.11 in 7.9 cm 79 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 15.5 kg 34 lbs |
5 kg 11 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.51 in 123.2 cm 1232.1 mm 4.04 ft |
28.07 in 71.3 cm 713 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 29.37 in 74.6 cm 745.9 mm 2.45 ft |
19.25 in 48.9 cm 489 mm 1.6 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.82 in 22.4 cm 224 mm 0.73 ft |
6.57 in 16.7 cm 167 mm 0.55 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.8 kg 35 lbs |
5.9 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, White |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless Dex |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 2.5W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.5 | |
| Caracteristici Speciale | SmartThings Motion Xcelerator PC on TV Noise Reduction 4K AI Upscaling Google Assistant Game Motion Plus MultiView HDR Gaming Interest Group (HGiG) Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Supreme UHD Dimming Contrast Enhancer Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Digital Clean View LED Clear Motion Auto Motion Plus Smart Calibration - Basic Multiroom Link Super Ultrawide GameView & Game Bar Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Eco sensor Brightness Detection 3-side Bezelless Design ConnectShare |
Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology Blue Light Filter |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.51 in 123.2 cm 1232.1 mm 4.04 ft |
28.07 in 71.3 cm 713 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.89 in 70.8 cm 708.3 mm 2.32 ft |
16.5 in 41.9 cm 419 mm 1.37 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 10 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 160 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 3100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2280E Full Motion Slim Wall Mount |
DisplayPort cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
BSMI CB CCC CE EMC CEL Level 1 cETLus ENERGY STAR 7.0 ErP eStandby FCC Class B ICES-003 PSE REACH SVHC List & DoC RoHS Green BOM UL/cUL VCCI WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 90 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3048 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung QE55Q60B | ViewSonic VX3258-PC-mhd |