0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE50Q60T | Samsung QN49Q70R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | Q60T | Q70R |
| Model | QE50Q60T | QN49Q70R |
| Alias | QE50Q60TAUXXC GQ50Q60T GQ50Q60TGUXZG |
QN49Q70RAFXZA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.279 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.11 % | 93.52 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | 100% |
| Rec.2020 | 65 | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 500 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 12 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.25 in 5.7 cm 57.1 mm 0.19 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.5 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 12.9 kg 28 lbs |
13.6 kg 30 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.95 in 111.6 cm 1116.4 mm 3.66 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 28.37 in 72.1 cm 720.5 mm 2.36 ft |
27.9 in 70.9 cm 708.66 mm 2.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.58 in 24.3 cm 243.3 mm 0.8 ft |
9.8 in 24.9 cm 248.9 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 13.1 kg 29 lbs |
14.1 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Titan Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | Tizen 5.0 |
| Caracteristici Speciale | SmartThings Apple AirPLay 2.0 PVR via USB Multiroom Link Supreme UHD Dimming Quantum Dot Color Bixby InstaPort S (HDMI Quick Switch) Contrast Enhancer Filmmaker mode Multi View Light sensor Quantum Processor Lite Digital Clean View Tap View ConnectShare Alexa Mega Contrast Game Motion Plus Ambient Mode Google Assistant |
Anynet+ (HDMI-CEC) Ultimate UHD Dimming Quantum Processor 4K Voice command Auto Low Latency Mode HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Digital Clean View Extended PVR Quantum HDR 8x Light sensor Direct Full Array 4x Auto Motion Plus 4K AI Upscaling Quantum Dot Color Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Ambient Mode Google Assistant |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.95 in 111.6 cm 1116.4 mm 3.66 ft |
43.1 in 109.5 cm 1094.74 mm 3.59 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.31 in 64.3 cm 642.9 mm 2.11 ft |
24.9 in 63.2 cm 632.46 mm 2.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 3100 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote - TM2050A | Smart remote control - TM1950C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Samsung QE50Q60T | Samsung QN49Q70R |