0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE49Q70R | LG OLED48CX6LB |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | Q70R | CX |
| Model | QE49Q70R | OLED48CX6LB |
| Alias | GQ49Q70RGTXZG QE49Q70RALXXN |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 49" (inches) | 48" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 48.46 in 123.1 cm 1231 mm 4.04 ft |
47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
| Latime Ecran | 42.24 in 107.3 cm 1072.91 mm 3.52 ft |
41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
| Inaltime Ecran | 23.76 in 60.4 cm 603.512 mm 1.98 ft |
23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.279 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.45 % | 94.43 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 100% | |
| Rec.2020 | 65 | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 12 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
Dolby Vision HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.47 in 6.3 cm 62.8 mm 0.21 ft |
1.85 in 4.7 cm 47 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 13.6 kg 30 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.86 in 70.8 cm 707.6 mm 2.32 ft |
25.83 in 65.6 cm 656 mm 2.15 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.78 in 24.8 cm 248.3 mm 0.81 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.1 kg 31 lbs |
15.9 kg 35 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Silver |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) 1 x Optical Audio Out 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | 2 x 10 |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Anynet+ (HDMI-CEC) Quantum Processor 4K Quantum Dot Color Ultimate UHD Dimming Auto Low Latency Mode Google Assistant Contrast Enhancer Direct Full Array 4x Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Digital Clean View Auto Motion Plus 4K AI Upscaling Light sensor Extended PVR Ambient Mode Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) |
NVIDIA G-SYNC Compatible True Color Accuracy Pro HDR Gaming Interest Group (HGiG) Intelligent Voice Recognition Image Processor - α9 Gen 3 AI Processor 4K Advanced Contrast Enhancer Frequency Based Sharpness Enhancer Filmmaker Mode Home Dashboard Google Assistant AI 4K Upscaler Perfect Black Panel Pixel Level Dimming Auto Genre Selection AI Picture Pro AMD FreeSync technology Face Enhancing Autocalibration (CalMAN) with access to LUT level PVR HDR Dynamic Tone Mapping Pro Alexa Perfect Color LG ThinQ AI ULTRA Luminance Pro Image Enhancing on SQM OLED Motion Pro AI Brightness Control 4-step noise reduction Cinema HDR Apple AirPlay 2 Advanced Color Enhancer Apple HomeKit Perfect Viewing Angle |
| Caracteristici Extra | Perfect Cinema Screen | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.1 in 109.5 cm 1094.8 mm 3.59 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.92 in 63.3 cm 632.9 mm 2.08 ft |
24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 40 Hz - 100 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | Magic Remote Control - MR20 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Samsung QE49Q70R | LG OLED48CX6LB |