0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE43Q65A | LG 50LF653V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2015 |
| Brand | Samsung | LG |
| Seria Modelului | Q65A | LF653 |
| Model | QE43Q65A | 50LF653V |
| Alias | QE43Q65AAUXXU | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.8 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.4 mm 2.02 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.571 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 44 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.19 % | 90.81 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| NTSC 1953 | 68 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 100 : 1 | 1200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
|
| 3D | No | Yes |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
2.15 in 5.5 cm 54.5 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 8.4 kg 18 lbs |
14.3 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
44.37 in 112.7 cm 1127 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 23.61 in 60 cm 599.8 mm 1.97 ft |
27.8 in 70.6 cm 706 mm 2.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.09 in 20.6 cm 205.6 mm 0.67 ft |
9.06 in 23 cm 230 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.9 kg 20 lbs |
14.6 kg 32 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | M14+ | |
| Procesor | ARM Cortex-A9 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 2 |
| Frecventa Procesor | 1000 | |
| Placa Video | PowerVR SGX543 MP2 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 266 | |
| Marime Memorie RAM | 1.5 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 3 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ 1.3 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | webOS 2.0 |
| Caracteristici Speciale | PC on TV TV Plus Mega Contrast Music Wall Multiroom Link 4K Upscaling Google Assistant Game Motion Plus Motion Xcelerator Light sensor Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Samsung Health Super Ultrawide GameView & Game Bar ConnectShare Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Contrast Enhancer Tap View MBR Support Auto Motion Plus SmartThings Natural Mode Support Wireless Dex MultiView PVR Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Digital Clean View Brightness Detection 3-side Bezelless Design Clear Motion Supreme UHD Dimming |
SIMPLINK (HDMI CEC) Triple XD Engine Virtual Surround Plus Clear Voice II HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
44.37 in 112.7 cm 1127 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.04 in 56 cm 559.8 mm 1.84 ft |
25.98 in 66 cm 660 mm 2.17 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Mastering Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 3200 | 1100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PMI |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E Slim Fit Wall Mount |
4 x 3D passive glasses - AG-F310 Remote control - MR14 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Samsung QE43Q65A | LG 50LF653V |