0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung QE43Q60A | Philips 58PUS8505/12 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Samsung | Philips |
| Seria Modelului | Q60A | 8505 |
| Model | QE43Q60A | 58PUS8505/12 |
| Alias | QE43Q60AAUXXC GQ43Q60AAUXZG |
58PUS8555 58PUS8545 58PUS8535 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 58" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Tip Ecran | VA | MVA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.331 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 76 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.19 % | 92.21 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
3.22 in 8.2 cm 81.9 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 8.4 kg 18 lbs |
17.9 kg 39 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 23.61 in 60 cm 599.8 mm 1.97 ft |
32.68 in 83 cm 830.1 mm 2.72 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.09 in 20.6 cm 205.6 mm 0.67 ft |
9.98 in 25.4 cm 253.6 mm 0.83 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.9 kg 20 lbs |
21 kg 46 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT5597 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-T2 HD DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) 1 x CI+ 1.4 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | PC on TV Wireless Dex Mega Contrast Music Wall Multiroom Link 4K AI Upscaling Google Assistant Game Motion Plus Motion Xcelerator Light sensor Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) Samsung Health Supreme UHD Dimming ConnectShare Ambient Mode Bixby Filmmaker Mode Contrast Enhancer TV Plus MBR Support Auto Motion Plus SmartThings Natural Mode Support MultiView PVR Alexa 100% Color Volume with Quantum Dot Digital Clean View Brightness/Color Detection 3-side Bezelless Design Clear Motion Tap View |
Ambilight wall color adaptive Ambi Wakeup/Sunrise P5 Perfect Picture Engine Gen 1 HbbTV Lounge Mode Ultra Resolution Light sensor Game Mode Ambilight+Hue 3-sided Voice control remote control Micro Dimming Pro Ambilight Music Natural Motion |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | Philips PUS8555 - with chrome base and QWERTY remote control Philips PUS8545 - with a chrome base Philips PUS8535 - with QWERTY remote control |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.01 in 96.6 cm 965.5 mm 3.17 ft |
51.13 in 129.9 cm 1298.7 mm 4.26 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.04 in 56 cm 559.8 mm 1.84 ft |
30.12 in 76.5 cm 765.1 mm 2.51 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 3100 | 2000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | SolarCell Remote - TM2180E Slim Fit Wall Mount |
Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Samsung QE43Q60A | Philips 58PUS8505/12 |