0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung GQ98Q950R | Hisense 55E7HQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2022 |
| Brand | Samsung | Hisense |
| Seria Modelului | Q950R | E7HQ |
| Model | GQ98Q950R | 55E7HQ |
| Alias | GQ98Q950RGTXZG | 55E78HQ 55E77HQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 98" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 97.52 in 247.7 cm 2477 mm 8.13 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 85 in 215.9 cm 2158.89 mm 7.08 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 47.81 in 121.4 cm 1214.38 mm 3.98 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 7680 x 4320 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.281 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 96.1 % | 93.96 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED |
| DCI P3 | 100% | 95% |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 4000 cd/m² | 400 cd/m² |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.61 in 4.1 cm 40.9 mm 0.13 ft |
3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 79.5 kg 175 lbs |
11.3 kg 25 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 52.09 in 132.3 cm 1323.1 mm 4.34 ft |
30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 18.24 in 46.3 cm 463.3 mm 1.52 ft |
10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 81.7 kg 180 lbs |
12.9 kg 28 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T2 HD |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x USB 2.0 (max 1 A) |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 8W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 8K Quantum Dot Color Ultimate 8K Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Auto Motion Plus Digital Clean View Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Contrast Enhancer Auto Low Latency Mode 8K AI Upscaling Light sensor Direct Full Array 16x Ambient Mode Extended PVR |
Alexa YouTube Disney+ Smooth Motion Google Assistant Prime Video Wide Color Gamut Ultra Dimming Netflix Game Mode 3D Digital Comb Filter Voice command PVR 4K upscaling Quantum Dot Color |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 49.19 in 124.9 cm 1249.4 mm 4.1 ft |
27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 600x600 | 200 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 4300 | 480 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990C |
Backlit voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
FCC |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Samsung GQ98Q950R | Hisense 55E7HQ |