0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung GQ98Q950R | Dell U2724DE |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2023 |
| Brand | Samsung | Dell |
| Seria Modelului | Q950R | UltraSharp |
| Model | GQ98Q950R | U2724DE |
| Alias | GQ98Q950RGTXZG | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 98" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 97.52 in 247.7 cm 2477 mm 8.13 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.66 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 85 in 215.9 cm 2158.89 mm 7.08 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 47.81 in 121.4 cm 1214.38 mm 3.98 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 7680 x 4320 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.281 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 96.1 % | 92.81 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| DCI P3 | 100% | 98% |
| sRGB | 100 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 4000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 2000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.61 in 4.1 cm 40.9 mm 0.13 ft |
1.97 in 5 cm 50.12 mm 0.16 ft |
| Greutate Carcasa | 79.5 kg 175 lbs |
5.23 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
24.1 in 61.2 cm 612.24 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 52.09 in 132.3 cm 1323.1 mm 4.34 ft |
15.18 in 38.6 cm 385.58 mm 1.27 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 18.24 in 46.3 cm 463.3 mm 1.52 ft |
7.57 in 19.2 cm 192.28 mm 0.63 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 81.7 kg 180 lbs |
7.37 kg 16 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black and silver |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T2 HD |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x USB 2.0 (max 1 A) |
4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 2; 10 Gbps; downstream) 1 x Ethernet RJ45 1 x DisplayPort 1.4 (out; MST) 1 x Thunderbolt 4.0 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x DisplayPort 1.4 (in; DRR) 1 x HDMI 2.0 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; upstream; data only) 1 x Thunderbolt 4.0 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; downstream; 15W) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; downstream; 15W) 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 8K Quantum Dot Color Ultimate 8K Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Auto Motion Plus Digital Clean View Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Contrast Enhancer Auto Low Latency Mode 8K AI Upscaling Light sensor Direct Full Array 16x Ambient Mode Extended PVR |
Dell ComfortView Plus Flicker-free technology Picture-in-Picture IPS Black Display Panel Low Blue Light Joystick Frameless design Auto Brightness with Ambient Light Sensor Multi-Monitor Sync (MMS) Auto Color Temperature Picture-by-Picture |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
24.1 in 61.2 cm 612.24 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 49.19 in 124.9 cm 1249.4 mm 4.1 ft |
13.88 in 35.3 cm 352.51 mm 1.16 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 600x600 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 120 Hz | 48 Hz - 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 178 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990C |
DisplayPort cable USB Type-C to Type-A cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
Energy Star EPEAT Gold RoHS TCO Certified TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung GQ98Q950R | Dell U2724DE |