0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C43J890 | Asus XG49VQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2018 |
| Brand | Samsung | Asus |
| Model | C43J890 | XG49VQ |
| Alias | LC43J890DKEXXV LC43J892DKUXEN |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 43.4 in 110.2 cm 1102.47 mm 3.62 ft |
49 in 124.5 cm 1244.6 mm 4.08 ft |
| Latime Ecran | 41.43 in 105.2 cm 1052.3 mm 3.45 ft |
47.08 in 119.6 cm 1195.78 mm 3.92 ft |
| Inaltime Ecran | 12.94 in 32.9 cm 328.8 mm 1.08 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.31 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | 1800 |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | SVA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Lut | 16 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 32:10 | 36:10 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 1200 | 3840 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.274 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.64 % | 91.16 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 75% | 90% |
| sRGB | 99 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (2H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 6.87 in 17.4 cm 174.4 mm 0.57 ft |
2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
| Greutate Carcasa | 10.2 kg 22 lbs |
8.1 kg 18 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 41.84 in 106.3 cm 1062.7 mm 3.49 ft |
46.98 in 119.3 cm 1193.33 mm 3.92 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.65 in 52.5 cm 524.6 mm 1.72 ft |
16.11 in 40.9 cm 409.1 mm 1.34 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.38 in 31.4 cm 314.4 mm 1.03 ft |
13.57 in 34.5 cm 344.74 mm 1.13 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 13 kg 29 lbs |
13.3 kg 29 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (Type-C) 1 x USB 3.0 (downstream) 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x HDMI 2.0 2 x USB 2.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (KVM keyboard connection) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-in-Picture Samsung MagicUpscale Smasung MagicBright Picture-by-Picture Eco Saving Plus Eye Saver Mode |
Flicker-free technology GameFast Input technology GameVisual Low Blue Light HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) 5-way OSD joystick Picture-by-Picture AMD FreeSync 2 technology Trace Free Technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 41.84 in 106.3 cm 1062.7 mm 3.49 ft |
46.98 in 119.3 cm 1193.33 mm 3.92 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.14 in 35.9 cm 359.2 mm 1.18 ft |
14.56 in 37 cm 369.7 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | 16 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | 16 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 34 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 167 kHz | |
| Accesorii | ||
| Extra | DusplayPort cable USB Type-C cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR FCC Class B ISO9241-307 TÜV/Ergonomics |
BSMI C-Tick CB CCC CE CU ENERGY STAR 7.0 ErP FCC J-MOSS RoHS TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
5 °C - 40 °C 41 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | 10 % - 90 % |
| Samsung C43J890 | Asus XG49VQ |