0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C34F791 | Gigabyte AORUS CV27Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2019 |
| Brand | Samsung | Gigabyte |
| Model | C34F791 | AORUS CV27Q |
| Alias | LC34F791WQUXEN | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 34" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | 1500 |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | SVA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3440 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.27 % | 88.41 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| DCI P3 | 92% | 90% |
| Rec.2020 | 70 | |
| sRGB | 125 % | 122 % |
| Adobe RGB 1998 | 92 % | 82 % |
| NTSC 1953 | 88 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | 12000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 25 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (2H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Quantum HDR 1000 |
HDR DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 6.57 in 16.7 cm 167 mm 0.55 ft |
2.89 in 7.4 cm 73.5 mm 0.24 ft |
| Greutate Carcasa | 6.1 kg 13 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 31.84 in 80.9 cm 808.7 mm 2.65 ft |
24.17 in 61.4 cm 614 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.31 in 51.6 cm 516 mm 1.69 ft |
15.83 in 40.2 cm 402 mm 1.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.18 in 30.9 cm 309.4 mm 1.02 ft |
10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.6 kg 17 lbs |
7 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-in-Picture Samsung MagicBright Quantum Dot Color Picture-by-Picture AMD FreeSync technology Samsung MagicUpscale Eco Saving Plus |
ANC (Active Noice Cancelling) Aorus Dashboard Picture-by-Picture Blue Light Reduction GameAssist Picture-in-Picture Flicker-free technology Black Equalizer 2.0 Aim Stabilizer RGB Fusion 2.0 HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 AMD FreeSync 2 technology OSD Sidekick |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 31.84 in 80.9 cm 808.7 mm 2.65 ft |
24.17 in 61.4 cm 614 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.28 in 36.3 cm 362.8 mm 1.19 ft |
14.53 in 36.9 cm 369 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 34 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 100 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | |
| Accesorii | ||
| Extra | Smart remote control - TM1950C | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 6.0 ISO9241-307 TÜV/Ergonomics |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Samsung C34F791 | Gigabyte AORUS CV27Q |