0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C32T55 | Dell U3421WE |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | Samsung | Dell |
| Seria Modelului | T55 | UltraSharp |
| Model | C32T55 | U3421WE |
| Alias | UltraSharp U3421WE | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
34.14 in 86.7 cm 867.2 mm 2.85 ft |
| Latime Ecran | 27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 15.46 in 39.3 cm 392.75 mm 1.29 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | 1900 |
| Producator Ecran | Samsung | LG Display |
| Tip Ecran | VA | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.364 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 69 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.84 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 88% | 95% |
| sRGB | 119.3 % | 99 % |
| Adobe RGB 1998 | 88.4 % | |
| NTSC 1953 | 80 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.26 in 13.4 cm 133.5 mm 0.44 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4.9 kg 11 lbs |
7.52 kg 17 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.91 in 70.9 cm 708.8 mm 2.33 ft |
32.02 in 81.3 cm 813.3 mm 2.67 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.25 in 51.4 cm 514.4 mm 1.69 ft |
15.46 in 39.3 cm 392.8 mm 1.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.7 in 27.2 cm 271.7 mm 0.89 ft |
9.35 in 23.7 cm 237.4 mm 0.78 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.4 kg 14 lbs |
11.87 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray, Blue | Platinum Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream; 5 Gbps) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 1 x Ethernet RJ45 1 x USB 3.1 (Type-C; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.1 (Type-C; downstream; 15W) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Game Mode Eco Saving Plus Off Timer Plus Low Blue Light AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
KVM Switch Low Blue Light Picture-in-Picture Picture-by-Picture ComfortView Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.91 in 70.9 cm 708.8 mm 2.33 ft |
32.02 in 81.3 cm 813.3 mm 2.67 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.77 in 42.6 cm 426 mm 1.4 ft |
|
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | |
| Stand VESA Detasabil | No | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 75 Hz | 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-A to Type-B cable USB Type-C to Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | Energy Star EPEAT Gold RoHS TCO Certified Displays TUV Rheinland Flicker Free Certified TUV Rheinland Low Blue Light Certified |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung C32T55 | Dell U3421WE |