0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27R500 | HP 24x Gaming Display |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Samsung | HP |
| Seria Modelului | CR50 | |
| Model | C27R500 | 24x Gaming Display |
| Alias | LC27R500FHUXEN | 5ZU99AA 5ZU98AA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Tip Ecran | VA | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits | |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | |
| Biti | 24 | |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.311 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.89 % | 88.54 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.72 in 9.4 cm 94.4 mm 0.31 ft |
2.17 in 5.5 cm 55.1 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 3.5 kg 8 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
21.29 in 54.1 cm 540.8 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.35 in 46.6 cm 466.2 mm 1.53 ft |
19.29 in 49 cm 489.9 mm 1.61 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.89 in 25.1 cm 251.2 mm 0.82 ft |
8.58 in 21.8 cm 218 mm 0.72 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.3 kg 9 lbs |
6.1 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 (HDCP) 1 x DisplayPort 1.2 (HDCP) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Eye Saver Mode Flicker-free technology Mega Contrast Samsung MagicBright HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology Eco Saving Plus |
Micro-edge display AMD FreeSync technology Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
21.29 in 54.1 cm 540.8 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.28 in 36.3 cm 362.8 mm 1.19 ft |
12.85 in 32.6 cm 326.3 mm 1.07 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 3.5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 22 ° | 21.5 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 144 Hz |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 |
Australian-New Zealand MEPS BIS BSMI CB CCC CE CEL C-Tick cTUVus EAC E-standby EUP Lot-6 FCC ICES ISO 9241-307 KC KCC PSB TUV Bauart VCCI Vietnam MEPS WEEE ISC Low blue light UkrSEPRO South Africa MEPS Ukraine Energy label |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Samsung C27R500 | HP 24x Gaming Display |