0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27JG52 | HP Omen X 27 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2019 |
| Brand | Samsung | HP |
| Model | C27JG52 | Omen X 27 |
| Alias | LC27JG52QQUXEN | 6FN08AA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | SVA | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.09 % | 87.38 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 70% | 67% |
| Rec.2020 | 61 | |
| sRGB | 95 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | 80 % |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 10000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Screen Input Lag | 5 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 12 ms | 3 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR HDR10 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.47 in 13.9 cm 138.9 mm 0.46 ft |
3.95 in 10 cm 100.4 mm 0.33 ft |
| Greutate Carcasa | 3.7 kg 8 lbs |
4.5 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
24.16 in 61.4 cm 613.6 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.22 in 46.3 cm 462.9 mm 1.52 ft |
21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.56 in 24.3 cm 242.8 mm 0.8 ft |
10.73 in 27.3 cm 272.5 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.3 kg 9 lbs |
6.6 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 |
1 x HDMI 2.0 (HDCP) 1 x DisplayPort 1.4 (HDCP) 1 x 3.5 mm Audio Out 2.0 (HDCP) 1 x USB 3.0 (upstream) 2 x USB 3.0 (downstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Eye Saver Mode Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Black Equalizer Eco Saving Plus |
OMEN Command Center Ambient lighting HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD Radeon FreeSync 2 technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
24.16 in 61.4 cm 613.6 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
14.71 in 37.4 cm 373.6 mm 1.23 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 1.5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 23 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 144 Hz | 240 Hz |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 TÜV/Ergonomics TÜV/GS |
Australian-New Zealand MEPS BSMI CB CCC CE CECP CEL CSA EAC FCC ICES ISO 9241-307 KC KCC NOM PSB SEPA TUV-S UL VCCI Vietnam MEPS WEEE ISC |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Samsung C27JG52 | HP Omen X 27 |