0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27G75T | Acer XZ350CUbmijphz |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | Samsung | Acer |
| Seria Modelului | Odyssey G7 | |
| Model | C27G75T | XZ350CUbmijphz |
| Alias | C27G74T LC27G75T LC27G74T |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 35" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
35.04 in 89 cm 890 mm 2.92 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
32.28 in 82 cm 819.84 mm 2.69 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.62 in 34.6 cm 345.87 mm 1.13 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | 2000 |
| Producator Ecran | Samsung | AU Optronics |
| Tip Ecran | SVA | AMVA3 |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 2560 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.32 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 79 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 85.14 % | 86.68 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| sRGB | 125 % | 100 % |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 300 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 2000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 172 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 12 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 6.73 in 17.1 cm 171 mm 0.56 ft |
5.32 in 13.5 cm 135.2 mm 0.44 ft |
| Greutate Carcasa | 5.5 kg 12 lbs |
9.4 kg 21 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.2 in 61.5 cm 614.6 mm 2.02 ft |
33.24 in 84.4 cm 844.4 mm 2.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.95 in 45.6 cm 456 mm 1.5 ft |
21.83 in 55.5 cm 554.5 mm 1.82 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.04 in 30.6 cm 305.9 mm 1 ft |
11.81 in 30 cm 299.9 mm 0.98 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.2 kg 16 lbs |
12.7 kg 28 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 1 x HDMI 2.0 |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Core lighting design Super Arena Gaming UX Smart Eco Saving Flicker-free technology Off Timer Plus Eco Saving Plus Low Input Lag Mode Quantum Dot Color Picture-by-Picture Low Blue Light Game Mode MD FreeSync Premium Pro Picture-in-Picture Mega Dynamic Contrast Black Equalizer NVIDIA G-Sync Compatible |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) ZeroFrame AMD FreeSync technology Blur Reduction Backlight system |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.2 in 61.5 cm 614.6 mm 2.02 ft |
33.24 in 84.4 cm 844.4 mm 2.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 15.07 in 38.3 cm 382.8 mm 1.26 ft |
15.25 in 38.7 cm 387.4 mm 1.27 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 9 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 13 ° | 25 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz - 240 Hz | 30 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 31 kHz - 220 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable USB 3.0 cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR TCO Displays 6.0 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Samsung C27G75T | Acer XZ350CUbmijphz |