0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27G55T | MSI Optix MAG272C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Samsung | MSI |
| Seria Modelului | G5 | |
| Model | C27G55T | Optix MAG272C |
| Alias | LC27G55T | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | 1500 |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 64.2 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 88% | 90% |
| sRGB | 119.3 % | 120 % |
| Adobe RGB 1998 | 88.4 % | |
| NTSC 1953 | 80 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.35 in 13.6 cm 135.9 mm 0.45 ft |
|
| Greutate Carcasa | 5.3 kg 12 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
24.07 in 61.2 cm 611.5 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
17.91 in 45.5 cm 455 mm 1.49 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.73 in 27.3 cm 272.6 mm 0.89 ft |
10.51 in 26.7 cm 267 mm 0.88 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
5.4 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x USB 2.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.0 (b) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 (a) 1 x USB (Type-C; DisplayPort alternate) 2 x USB 2.0 (downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Game Mode Super Arena Gaming UX Low Blue Light Off Timer Plus Windows 10 Low Input Lag Mode Eco Saving Plus AMD FreeSync Premium Refresh Rate Optimizer Black Equalizer Screen Size Optimizer |
Flicker-free technology HDR Ready Night Vision Wide color gamut Low Blue Light 5-way OSD navigation joystick AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 17.3 in 43.9 cm 439.4 mm 1.44 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 53.28 kHz - 183.15 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 |
| Samsung C27G55T | MSI Optix MAG272C |