0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27G55T | Dell UltraSharp U2415 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2014 |
| Brand | Samsung | Dell |
| Seria Modelului | G5 | |
| Model | C27G55T | UltraSharp U2415 |
| Alias | LC27G55T | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
24.06 in 61.1 cm 611 mm 2 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
20.41 in 51.8 cm 518.4 mm 1.7 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
12.76 in 32.4 cm 324 mm 1.06 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | |
| Producator Ecran | Samsung | LG Display |
| Tip Ecran | VA | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:10 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1200 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.27 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 94 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 64.2 % | 90.02 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 88% | |
| sRGB | 119.3 % | 99 % |
| Adobe RGB 1998 | 88.4 % | |
| NTSC 1953 | 80 % | 72 % |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 2000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 12 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 6 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.35 in 13.6 cm 135.9 mm 0.45 ft |
1.8 in 4.6 cm 45.7 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 5.3 kg 12 lbs |
4.25 kg 9 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
20.95 in 53.2 cm 532.2 mm 1.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
15.86 in 40.3 cm 402.9 mm 1.32 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.73 in 27.3 cm 272.6 mm 0.89 ft |
8.07 in 20.5 cm 205 mm 0.67 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
8.35 kg 18 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
2 x HDMI 1.4 (MHL) 1 x DisplayPort (Input mini) 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort (Output MST) 5 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Game Mode Super Arena Gaming UX Low Blue Light Off Timer Plus Windows 10 Low Input Lag Mode Eco Saving Plus AMD FreeSync Premium Refresh Rate Optimizer Black Equalizer Screen Size Optimizer |
|
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
20.95 in 53.2 cm 532.2 mm 1.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.3 in 43.9 cm 439.4 mm 1.44 ft |
13.8 in 35.1 cm 350.6 mm 1.15 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 115 mm 11.5 cm 4.5276 in 0.3773 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 56 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 83 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | DisplayPort cable - mini-DP to DP Factory calibration report USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 6.0 Epeat Gold RoHS Compliant TCO Certified Displays |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Samsung C27G55T | Dell UltraSharp U2415 |