0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27G55T | Dell UltraSharp U2312M |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2011 |
| Brand | Samsung | Dell |
| Seria Modelului | G5 | |
| Model | C27G55T | UltraSharp U2312M |
| Alias | LC27G55T | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 23" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
22.99 in 58.4 cm 584 mm 1.92 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
20.05 in 50.9 cm 509.184 mm 1.67 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
11.28 in 28.6 cm 286.416 mm 0.94 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1000 | |
| Producator Ecran | Samsung | LG Display |
| Tip Ecran | VA | e-IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.265 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 95 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 64.2 % | 82.56 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 88% | |
| sRGB | 119.3 % | 99 % |
| Adobe RGB 1998 | 88.4 % | 74 % |
| NTSC 1953 | 80 % | 72 % |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2500 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 2000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 1 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.35 in 13.6 cm 135.9 mm 0.45 ft |
2.34 in 6 cm 59.5 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 5.3 kg 12 lbs |
2.96 kg 7 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
21.51 in 54.6 cm 546.4 mm 1.79 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
14.37 in 36.5 cm 365 mm 1.2 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.73 in 27.3 cm 272.6 mm 0.89 ft |
7.3 in 18.5 cm 185.4 mm 0.61 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.7 kg 13 lbs |
5.18 kg 11 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x DisplayPort 1.2 1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub 4 x USB 2.0 (downstream) 1 x USB 2.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Game Mode Super Arena Gaming UX Low Blue Light Off Timer Plus Windows 10 Low Input Lag Mode Eco Saving Plus AMD FreeSync Premium Refresh Rate Optimizer Black Equalizer Screen Size Optimizer |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
21.51 in 54.6 cm 546.4 mm 1.79 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.3 in 43.9 cm 439.4 mm 1.44 ft |
12.73 in 32.3 cm 323.3 mm 1.06 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 4 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 56 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 83 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | D-sub cable DVI cable USB upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 5.0 Epeat Gold TCO Certified Displays 5.0 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3048 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 10668 |
| Samsung C27G55T | Dell UltraSharp U2312M |