0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung C27F591FDU | Samsung C32G55T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2020 |
| Brand | Samsung | Samsung |
| Seria Modelului | G5 | |
| Model | C27F591FDU | C32G55T |
| Alias | LC32G55T | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 23.54 in 59.8 cm 597.88 mm 1.96 ft |
27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | 1000 |
| Producator Ecran | Samsung | Samsung |
| Tip Ecran | SVA | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.311 mm | 0.273 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 93 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.21 % | 87.67 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 88% | |
| sRGB | 119.3 % | 119.3 % |
| Adobe RGB 1998 | 77 % | 88.4 % |
| NTSC 1953 | 81 % | 80 % |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 2500 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 14 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.63 in 14.3 cm 142.9 mm 0.47 ft |
5.35 in 13.6 cm 135.9 mm 0.45 ft |
| Greutate Carcasa | 3.5 kg 8 lbs |
5.3 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18 in 45.7 cm 457.3 mm 1.5 ft |
21.01 in 53.4 cm 533.6 mm 1.75 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.65 in 27 cm 270.4 mm 0.89 ft |
10.73 in 27.3 cm 272.6 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.4 kg 10 lbs |
5.7 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | White | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Eco Saving Plus Eye Saver Mode HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Samsung MagicBright Low Blue Light Flicker-free technology Active Color Crystal Technology Samsung MagicUpscale AMD FreeSync technology |
Flicker-free technology Game Mode Super Arena Gaming UX Low Blue Light Off Timer Plus Windows 10 Low Input Lag Mode Eco Saving Plus AMD FreeSync Premium Refresh Rate Optimizer Black Equalizer Screen Size Optimizer |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.18 in 61.4 cm 614.2 mm 2.02 ft |
27.96 in 71 cm 710.1 mm 2.33 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.29 in 36.3 cm 362.9 mm 1.19 ft |
17.3 in 43.9 cm 439.4 mm 1.44 ft |
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 18 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 72 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 220 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MRT | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE ISO 9241-307 TÜV/Ergonomics |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Samsung C27F591FDU | Samsung C32G55T |