0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Samsung 27M50A | BenQ EX3210U |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Samsung | BenQ |
| Seria Modelului | M5 | |
| Model | 27M50A | EX3210U |
| Alias | LS27AM50 27AM50 |
MOBIUZ EX3210U |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.891 mm 2.25 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.311 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 140 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.8 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | HDR10 DisplayHDR 600 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.65 in 4.2 cm 41.8 mm 0.14 ft |
|
| Greutate Carcasa | 3.6 kg 8 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.23 in 61.6 cm 615.5 mm 2.02 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.93 in 45.5 cm 455.4 mm 1.49 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 7.62 in 19.4 cm 193.5 mm 0.63 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 5 kg 11 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Dark Grey and Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | |
| Retea | Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) DLNA Bluetooth 4.2 |
|
| Conectivitate | 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.0 (CEC) |
2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 4 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 2W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 5 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.5 | |
| Caracteristici Speciale | Bixby YouTube Wireless DeX (only compatible with Note 20 series) ConnectShare Remote Access Flicker-free technology Google Assistant Ultrawide Game View SmartThings Game Mode Eye Saver Mode Adaptive Picture Tap View Microsoft Office 365 Auto Source Switch+ Netflix |
Black eQualizer Scenario Mapping Brightness Intelligence Plus technology IR sensor Color Weakness Mode Flicker-free technology Motion Blur Reduction Light Tuner ePaper Color Vibrance AMA (Advanced Motion Accelerator) Low Blue Light FPS Mode AMD FreeSync Premium Pro HDRi |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.23 in 61.6 cm 615.5 mm 2.02 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.48 in 36.8 cm 367.9 mm 1.21 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 22 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable Remote control |
Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 80 % |
| Samsung 27M50A | BenQ EX3210U |