0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Philips Momentum 436M6VBPAB | Samsung U32H850 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2017 |
| Brand | Philips | Samsung |
| Model | Momentum 436M6VBPAB | U32H850 |
| Alias | 436M6VBPAB/00 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
| Producator Ecran | TP Vision | Innolux |
| Tip Ecran | MVA | MVA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 139 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.94 % | 87.66 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97.6% | |
| Rec.2020 | 80 | |
| sRGB | 145 % | 125 % |
| NTSC 1953 | 119 % | 95 % |
| Luminozitate | 720 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | 10 ms |
| Strat Protector Ecran | Glossy | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR DisplayHDR 1000 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.48 in 6.3 cm 63 mm 0.21 ft |
3.11 in 7.9 cm 78.9 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 13.96 kg 31 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.43 in 97.6 cm 976 mm 3.2 ft |
28.78 in 73.1 cm 731.1 mm 2.4 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 26.02 in 66.1 cm 661 mm 2.17 ft |
19.09 in 48.5 cm 485 mm 1.59 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.39 in 26.4 cm 264 mm 0.87 ft |
11.76 in 29.9 cm 298.6 mm 0.98 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 14.71 kg 32 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Gray |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (mini) 1 x USB (Type-C) 2 x USB 3.0 (downstream) |
1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | DDC/CI Flicker-free technology Ultra Wide-Color Technology Low Blue Light Picture-in-Picture Picture-by-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Adaptive-Sync Technology SmartContrast Ambiglow SmartImage |
Eco Saving Plus Eye Saver Mode HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-in-Picture Picture-by-Picture Flicker-free technology AMD FreeSync technology Quantum Dot Color Black Equalizer Samsung MagicBright |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.43 in 97.6 cm 976 mm 3.2 ft |
28.78 in 73.1 cm 731.1 mm 2.4 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.6 in 57.4 cm 574 mm 1.88 ft |
16.85 in 42.8 cm 428.1 mm 1.4 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 135 mm 13.5 cm 5.315 in 0.4429 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 10 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 23 Hz - 80 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 160 kHz | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable RC6 remote control USB Type-C cable |
DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CCC CE Mark CECP cETLus eSTANDBY EAC / CU FCC Class B KC KCC KUCAS ISO9241-307 J-MOS PSB PSE RoHS SASO SEMKO VCCI |
CE FCC class B ISO9241-307 TÜV/GS TÜV/Ergonomics |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 20 % - 80 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Philips Momentum 436M6VBPAB | Samsung U32H850 |